Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 15. 11. 2019

Posilnite si zdravie máčaním nôh v teplej vode

ikonka
Aj studená, aj teplá voda sa využívajú ako liečebné terapie. Pokiaľ ide o teplú vodu, môžete si dať kúpeľ, sprchu alebo len namočiť do nej chodidlá, čo je veľmi pohodlné a napriek tomu aj zdraviu prospešné.

Stačí vám lavór alebo malá vanička a môžete si aj na pohodlnom gauči pred obľúbeným televíznym programom vychutnať relax, ktorý vám navyše pomáha aj týmito spôsobmi:

1. Zlepšuje cirkuláciu krvi – najväčším benefitom je, že teplá voda zlepšuje cirkuláciu krvi. To prispieva k zdravšiemu srdcu. Má to podobný účinok ako ľahší kardio tréning.

2. Pomáha k lepšiemu spánku – uvoľnite si telo a myseľ natoľko, že sa vám bude ľahšie zaspávať.

3. Predchádza cukrovke – pravidelné namáčanie nôh do teplej vody znižuje hladinu glukózy a cukrov v krvi, ktoré sú hlavnými príčinami cukrovky.

4. Prečisťuje kožu – póry v koži sa otvárajú pri máčaní v teplej vode, ktorá následne prečistí kožu od olejov a špiny.

5. Znižuje symptómy nádchy a chrípky – teplá voda dokáže uvoľňovať hlieny v hrdle. S nosom pomôže, keď bude voda skombinovaná s Eukaliptusovým olejom. Dôležité však je, aby bola taká teplá, že sa z nej bude ešte trošku pariť.

6. Uvoľňuje svaly – pre športovcov sa máčanie nôh v teplej vode hodí preto, lebo pomáha uvoľňovať svaly a zefektívňovať tak regeneráciu pred ďalším tréningom.

7. Znižuje mentálne vyčerpanie – jednou z hlavných príčin mentálneho vyčerpania je stres. Ten sa znižuje aj tým, že si chodidlá namočíte do teplej vody.

8. Zľahčuje migrénu – teplá voda zníži bolesti vyplývajúce z migrény, pretože celé telo, vrátane mozgu, sa uvoľnia.

9. Pomáha pri artritíde – ľudia, ktorí chcú zmierniť bolesť z artritídy, by si mohli chodidlá namočiť do teplej vody s čiernym korením, škoricou a šafranom tibetským.

zdroj: DrHealthBenefits

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist