Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 20. 12. 2019

Pravidlá, ktoré vo svojej strave môžete občas porušiť

ikonka
Diéty sú pre mnohých ľudí obávané fázy životov, v ktorých sa snažia dostať pod kontrolu svoju stravu súborom pravidiel, ktoré môžu byť vyčerpávajúce najmä po psychickej stránke. Nie je nič lepšie, ako keď môžete tie pravidlá porušiť. A nasledujúce môžete porušiť bez toho, aby ste pociťovali výčitky.

Niektoré pravidlá boli navrhnuté tak, aby sa ohýbali a občas aj porušili. Aj vašej strave pomôže, ak sem-tam porušíte niektoré z nasledujúcich pravidiel:

1. Mali by ste jesť 5-6 menších jedál, aby ste podporili metabolizmus
Toto pravidlo by ste mali dodržiavať, aby ste si udržali normálnu hladinu cukru v krvi a aby váš metabolizmus fungoval optimálne na to, aby ste pri obmedzovaní príjmu kalórií čo najefektívnejšie spaľovali nadbytočné tuky. Toto pravidlo by ste však mali porušiť, ak prišiel čas na ďalšie jedlo a vy jednoducho nie ste hladní a stále sa cítite sýto. Mali by ste myslieť na to, že je dôležitejšie celkové množstvo kalórií, ktoré za deň prijmete. Ak to znamená, že bude pre vás pohodlnejšia cesta štyroch jedál namiesto piatich, tak je to v poriadku.

2. Pre rýchle výsledky pri chudnutí musíte podstúpiť extrémnu diétu
Ak budete dodržiavať drastickú diétu, ako mnohí kulturisti, tak dokážete schudnúť celkom rýchlo. Musíte si však byť istí toho, že dokážete mať pod kontrolou svoj hlad, hladinu energie i svoju psychickú stránku. Ak to nemáte pod kontrolou, môže sa vám stať, že sa v jednom bode zlomíte, prejete a nič v konečnom dôsledku nedosiahnete. Pravidlo by ste nemali teda držiavať, ak máte tendenciu vykompenzovať prísnu reštrikčnú diétu pár dňami prejedania. Namiesto toho by ste sa mali snažiť zmeniť svoj dlhodobý životný štýl a dosahovať výsledky pomaličky, udržateľne.

3. Mali by ste jesť rovnaké jedlá každý deň
Dôvodom, prečo by ste mali dodržiavať toto pravidlo je, že sa nebudete príliš zaoberať svojou stravou. Bude to pre vás jednoduché a pohodlné. A čím jednoduchšie veci sú, tým pravdepodobnejšie sa ich budeme držať. Háčikom je, že takáto filozofia sa môže stať časom monotónna a nudná. Preto by ste mali občas toto pravidlo porušiť a dopriať si spestrenie svojej stravy. Snažte sa to však urobiť s plánom v ruke. Tak aby ste zdroj bielkovín nahradili iným zdrojom bielkovín a podobne.

4. Nemali by ste nikdy zhrešiť a mali by ste sa vzdať obľúbených jedál
Diéta je dôležitejším faktorom vašej premeny ako tréning. Preto je dôležité klásť dôraz na to, aby ste ju dodržiavali čo najlepšie. Mnoho ľudí naštartuje jedno zlé jedlo a začnú sa nekontrolovane prejedať. Preto existuje aj toto pravidlo. Chráni vás pred jedlami, ktoré sú nezdravé a ktoré obľubujete, čo je často to isté jedlo. Aj toto pravidlo však môžete porušiť, ak jednoducho dané jedlo milujete. Síce to nemusí byť tá najlepšia voľba po fyzickej stránke, ale pomôže vám po mentálnej. Ľahšie sa vám tak bude udržiavať daná diéta. Môžete sa napríklad snažiť 90 % času v týždni jesť správne a 10 % vyhradiť obľúbenému jedlu. Budete to mať v pláne a zabránite tým nečakanému kolapsu.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist