Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 09. 01. 2020

Pilates vám pomôže významne zlepšiť stav vášho tela. Ako?

ikonka
Pilates je cvičenie, ktoré je pomerne populárne medzi svetovými celebritami. Nájde sa pritom aj veľa športovcov, ktorí mu podľahli alebo ktorí si z neho minimálne do svojej prípravy zobrali nejaké prvky. Nechceli by ste mu dať šancu aj vy?

Pilates je cvičenie, ktoré zmení k lepšiemu vaše telo i vašu myseľ. Toto je šesť spôsobov, akými vie byť pre vás život prospešný:

1. S telom začnete robiť niečo pozitívne bez ohľadu na pohlavie či vek
Pilates môžete robiť hocikde a je vhodný pre široké spektrum ľudí. Hoci je populárny najmä u žien, prospešný je aj pre mužov. Hodí sa pre všetky vekové kategórie i pre všetky kondičné skupiny.

2. Každá časť vášho tela bude silnejšia
Pohyby pri pilatese sú pomalé, ale majú svoj účel. Cielia čo najviac svalov celého tela od hlavy až po prsty nôh. Do činnosti sa pritom zapájajú aj drobné svaly, ktoré silovým tréningom tak efektívne nezaťažíte. Posilňuje pritom nie len svaly, ale aj väzivá a šľachy.

3. Zvýši sa vaša výkonnosť pri iných tréningoch
Ak sa mu budete venovať len párkrát do týždňa, významne sa zvýši vaša výkonnosť pri iných tréningoch, či už pôjde o športy alebo posilňovanie. Budete mať silnejšie telo, lepšiu koordináciu, mobilitu kĺbov.

4. Zlepšíte si držanie tela a obmedzíte si bolesť
Toto cvičenie bolo vyvinuté ako nástroj pri rehabilitáciách, a preto má prospešné účinky aj na vaše zdravie. Zlepšuje držanie vášho tela a tým predchádza bolestiam, najčastejšie v oblasti krku a krížov.

5. Podporí chudnutie
Pilates je síce na pohľad pomalý a veľmi kontrolovaný, ale je ťažší ako sa zdá a aj on sa hodí pri procese chudnutia. Keď ukončíte tréning, budete spotení. Vynaložíte naň energiu, ktorá sa rovná spáleným kalóriám.

6. Upokojíte si myseľ
V neposlednom rade je pilates užitočný aj tým, že vďaka hlbokému dýchaniu funguje aj ako nástroj na upokojenie vašej mysle. Je to forma aktívnej meditácie, ktorá vám zlepší náladu a obmedzí stres.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame




© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist