Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 29. 05. 2020

Bojíte sa cukrovky? Toto sú znaky, že vám hrozí

ikonka
Cukrovka je vážna chronická choroba, ktorá vám obmedzí kvalitu života a ktorá dokonca môže viesť až k strate končatín alebo aj života, ak sa nelieči. Je pritom mnoho symptómov, ktoré vám môžu našuškávať, že je u vás zvýšené riziko jej rozvoja.

Ak budete pociťovať niekoľko z nasledujúcich príznakov a nedokážete nájsť iné vysvetlenie ich výskytu, mali by ste sa rozhodnúť pre návštevu doktora:

1. Únava – ak mávate pravidelne dostatok spánku, ale stále ste počas celého dňa unavení, mohol by to byť signál, že sa k vám blíži cukrovka.

2. Časté močenie – mimoriadne časté močenie a dokonca nočné pomočovanie je klasickým znakom toho, že vám hrozí cukrovka.

3. Výrazný smäd – nadmerný smäd bez toho, aby ste sa potili, pri dostatku príjmu vody, je skorým symptómom cukrovky.

4. Neustály hlad – môže to byť ťažké na rozoznanie od emocionálneho jedenia, ale ak vás trápi skutočný hlad len krátko po dojedení jedál, mohlo by to byť zvýšeným rizikom tejto choroby.

5. Zlá diéta – veľkým rizikom rozvoja cukrovky 2. typu je zlá výživa. Tá môže nástup urýchliť.

6. Rozmazané videnie – rozmazané videnie je jedným z prvých symptómov cukrovky. Ak horšenie zraku nedokážete vysvetliť inak, mali by ste ísť k doktorovi.

7. Sucho v ústach – jedným z príčin sucha v ústach je aj vysoký obsah glukózy. Ak vás trápi dlhodobo sucho v ústach, mali by ste to radšej konzultovať s doktorom.

8. Priberanie – čím väčšiu nadváhu alebo obezitu máte, tým väčšie riziko cukrovky vám hrozí. Ak ste nezmenili svoj životný štýl alebo stravu, mohlo by priberanie už jej nástup signalizovať.

9. Časté bolesti hlavy – ak mávate často bolesti hlavy, jednou z príčin by mohlo byť, že máte rozhodený krvný cukor. A to by mohlo byť prejavom cukrovky.

10. Náladovosť – zmeny nálady sú dlhodobo považované za jeden zo skorých symptómov hyperglykemického záchvatu alebo cukrovky. Neignorujte ich.

11. Dlho hojace sa rany – ak máte reznú alebo tržnú ranu a hojí sa vám nezvyčajne dlho, mohli by ste mať problém. Cukrovka tiež zvyšuje riziko infekcií.

12. Sedavý spôsob života – sedavý spôsob života bez pravidelného cvičenia a pohybu zvyšuje riziko metabolického syndrómu a následne aj rozvoja cukrovky 2. typu.

13. Neliečiteľné problémy s pokožkou – s cukrovkou sa spája niekoľko problémov s pokožkou, ako sú stmavnutie alebo zhrubnutie kože, pôsobí hebko alebo vyzerá ako bradavice v oblastiach krku, podpazušia, pŕs či slabín.

14. Nečakaná strata hmotnosti – ak zaznamenáte nechcený a rýchly úbytok hmotnosti, mali by ste navštíviť doktora. Aj ak by to nebolo cukrovkou, mohol by to byť prejav iného vážneho problému.

15. Pocit tesných nôh – vysoká hladina krvného cukru môže spôsobiť diabetickú neuropatiu, pri ktorej dochádza k poškodeniu nervových ciest. Zrazu budete napríklad cítiť, akoby ste mali na nohách pritesnú obuv.

16. Časté problémy s močovými cestami – pre zmeny v krvnom obehu a tele dôjde k zníženiu schopnosti tela bojovať s infekciami. Preto sú aj infekcie močových ciest jedným zo skorých prejavov cukrovky 2. typu.

zdroj: mom.com

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist