Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 03. 06. 2020

Váhate nad BCAA? Týchto 7 dôvodov hovorí v prospech ich kúpy

ikonka
Váhate nad tým, či kúpiť alebo nekúpiť doplnok výživy s názvom BCAA? O tom, že sa vám rozvetvené aminokyseliny – leucín, izoleucín a valín – vyplatia, môže svedčiť aj nasledujúcich sedem skutočností.

1. Podporia vám tréningovú výkonnosť – rozvetvené aminokyseliny predchádzajú nástupu únavy počas cvičenia. A keď cvičenec cíti únavu neskôr a v menšej miere, tak je schopný podávať lepšie výkony. Zlepšuje aj výkonnosť v teplom prostredí, pretože obmedzujú aj únavu centrálneho nervového systému.

2. Podporia budovanie svalov – jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia BCAA kupujú, je, že podporujú proteínovú syntézu. Okrem toho, že podporujú proces budovania svalov, majú aj ochrannú funkciu – bránia svalom v rozklade pri chudnutí.

3. Zvýšia hladinu testosterónu – ďalším plusom súvisiacim s budovaním svalov je, že rozvetvené aminokyseliny zvyšujú hladinu mužského pohlavného hormónu. Vyššia úroveň testosterónu je pritom želaná aj pri budovaní sily, pri podpore sexuálneho zdravia i produkcii červených krviniek.

4. Zefektívnia proces chudnutia – už sme načrtli, že ľudia, ktorí sa snažia schudnúť a uchovať čo najviac svaloviny, budú ťažiť z užívania BCAA. Tento doplnok výživy však pomôže aj so samotným spaľovaním tukov, hoci len nepatrne.

5. Posilnia vám imunitný systém – rozvetvené aminokyseliny zohrávajú dôležitú úlohu aj pre našu imunitu. Japonskí vedci dokonca zistili, že znižujú riziko rakoviny pečene. Zároveň tiež pomáhajú zefektívniť proces hojenia rán.

6. Znížia prejavy starnutia – vedci zistili, že BCAA pomáha udržiavať svaly v lepšej kondícii, ako človek starne. Taktiež na experimente s myšami zistili, že dokázali predĺžiť ich život o 12 percent.

7. Znížia svalovú bolesť po tréningu – po intenzívnym tréningu nie je nezvyčajné, že vás bolia svaly. Výskumy ukazujú, že rozvetvené aminokyseliny znižujú bolesť svalov až dva dni po tréningu.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist