Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 13. 06. 2020

Zdravé veci, ktoré môžete robiť s celou rodinou

ikonka
Ste manželkou a matkou? Záleží vám na zdraví vášho manžela a detí? Potom môžete utužiť rodinné vzťahy aj aktivitami, ktoré prospejú zdraviu každého člena rodiny a nemusia byť vôbec náročné.

V tejto dobe sa často rodinné vzťahy podceňujú a deti netrávia so svojimi rodičmi veľa času. Vy to môžete zmeniť a zabrániť tomu, aby sa spomienky detí na detstvo spájali len s hraním videohier. Vytvoriť pozitívne spomienky a upevniť zdravie celej rodiny môžete takto:

1. Stravujte sa zdravo za jedným stolom – môžete byť chudí, ale to neznamená, že ste aj zdraví. Snažte sa, aby celá rodina jedla zdravšie. Začína to v obchode, kde prestanete kupovať spracované jedlá a kalorické nápoje. Možno narazíte na odpor, ale lepšia strava je skvelým začiatkom. A doma sa snažte jesť vždy za jedným stolom bez rozptýlení v podobe televízie či mobilných technológií. Dostanete šancu dozvedieť sa aj viac o tom, čo sa deje v životoch členov rodiny.

2. Zacvičte si spolu – pre rodičov je niekedy ťažké nájsť si pri starostlivosti o deti čas na cvičenie. Čo takto urobiť z cvičenia rodinnú záležitosť? Môžete cvičiť doma, pričom pre deti je vhodnejšie cvičiť nie viac ako 15-20 minút s ľahkými alebo žiadnymi činkami, pričom treba dbať na techniku ich cvičenia. Cvičenie treba realizovať zábavnou formou, aby ste pri ňom deti udržali. Cvičiť môžu jednoduché cviky, ako sú drepy, kľuky, skracovačky či beh na mieste.

3. Obmedzte čas pred televíziou – nevyhýbajte sa televízii úplne, ale obmedzte jej sledovanie napríklad na jeden spoločný obľúbený program a trebárs jeden film denne. Viac času venujte iným aktivitám a uistite sa, že deti majú splnené svoje školské povinnosti. Aj s nimi im môžete pomáhať, aby z nich vyrástli zdravé a vzdelané osobnosti.

4. Zabudnite na technológie a zahrajte sa spolu – vypnite televíziu, počítač, tablety i mobily a vráťte sa do časov, keď tieto moderné technológie ešte neexistovali. Hrajte spolu karty, spoločenské hry, skladajte si lego, zápaste spolu, tancujte, spievajte alebo sa zahrajte tak, ako vám to vyhovuje. Aj dospelým občas psychicky prospejú detské hry.

5. Chodievajte spolu do prírody – ďalšou lepšou alternatívou, ako je hladenie do displeja, sú prechádzky po vonku. Vyberte sa všetci na prechádzku po parku alebo rovno do lesa. Nemáte chuť ne chodenie, sadnite na bicykel a choďte na nejaké príjemné miesto. Výlety do nových končín na turistiku sú tiež výborná voľba.

6. Rozprávajte a podporujte sa navzájom – snažte sa vytvoriť v domácnosti atmosféru, kde sa budete môcť všetci otvorene porozprávať, aby ste zistili, čo koho trápi. Ak niekto z rodiny čelí nejakej výzve, hromadne ho podporte a dodajte mu sebadôveru, aby rástol nie len fyzicky, ale aj duševne.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist