Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 20. 08. 2015

Letný tréning pre plážové telo

ikonka
Je ťažké byť hrdinom na pláži, ak nemáte hrdinské svaly. Leto je už v plnom prúde, no mnohých ešte len čaká dovolenka. Ak sa chcete vypracovať na poslednú chvíľu do plážovej formy, vyskúšajte tento tréning z dielne austrálskeho Men’s Health.

Keď sa prechádzate po pláži alebo na kúpalisku, každému je jedno, koľko viete vytlačiť na lavičke. Dievčatá moc nezaujíma ani to, že im vaše mohutné telo robí tieň, keď sa snažia opaľovať. Čo ich zaujme bude vyšportované telo bez tuku. Samozrejme, rozvinúť niekoľko hlavných svalových partií pomôže a typicky ide o bicepsy, hrudník a brucho.

Vo väčšine prípadov to znamená urobiť kompromis medzi tréningom pre o trochu viac svalovej hmoty a tréningom pre o podstatne viac formy. Dobrá správa pre tých, ktorí len začínajú – každý má tehličky na bruchu, jednoducho sa len neukážu, ak sa nezbavíme tukovej vrstvy. Preto bude dôležité venovať svoj čas aj aeróbnemu tréningu, pričom odporúčame aspoň 30 minút vysoko intenzívneho intervalového kardia trikrát týždenne. Ak si postrážite príjem kalórií a zvýšite príjem vody, tuk sa roztaví v celku rýchlo.

Čo sa týka cvičenia v posilňovni, prestávky medzi sériami obmedzíme na jednu minútu, aby sme udržali vysokú intenzitu tréningu, ktorá pomôže zvýšiť metabolizmus a stimulovať svalový rast. To môže znamenať, že silovo nebudete tak vládať a budete musieť znížiť váhy. Ale urobte to – položte svoje ego stranou, sústreďte sa na korektnú techniku a myslíte na to, ako skvelo budete na pláži vyzerať. Všetko je to o vzhľade, nie o vzpieraní.

Tréning, ktorý je rozpísaný v prehľadnej tabuľke, by ste mali vykonávať minimálne dvakrát týždenne, no my odporúčame trikrát. Ubezpečte sa však, že budete mať medzi tréningovými jednotkami aspoň jeden voľný deň, aby ste svalom dopriali 48 hodín odpočinku.

Letný tréning pre plážové telo
Cvik Série Opakovania
Kľuky na bradlách* 3 6-10
Tlaky na hrudník na kladkách 3 8-12
Pullover na šikmej lavičke hlavou dole 3 10-12
Bicepsové sťahovanie kladky 4 8-10
Bicepsové zdvihy nadhmatom na fit lopte 3 10-12
Kladivové zdvihy na biceps 1 zhadzovaná séria 100
Superset:    
Dvíhanie nôh vo vise 3 10-15
Skracovačky 3 15-20


* - za jedno opakovanie sa bude považovať v skutočnosti 1 a pol opakovania, čiže urobíte jedno opakovanie v plnom rozsahu pohybu, ďalšie v polovičnom. To sa bude považovať za v našom rozpise jedno opakovanie.

Článok bol pôvodne vydaný 15.7.2013.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist