Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 19. 10. 2020

Urýchlenie pokrokov? Toto je päť najlepších cvikov pre začiatočníka

ikonka
Začínate s cvičením a chcete maximalizovať svoje výsledky? Potom si nekomplikujte zbytočne život a vsaďte na jednoduché cviky, ktoré vám prinesú najviac úžitku. Prinášame vám päť tých najlepších, aby ste precvičili efektívne celé telo.

Ak ste začiatočník, najlepšie urobíte, ak budete cvičiť tri (až štyrikrát) týždenne celé telo. No a potom treba vsádzať na základné viackĺbové cviky, ktoré zapoja do akcie čo najviac svalov. Viac tým budete stimulovať ich rast a úbytok tukov.

Ak neviete, ktoré cviky by ste mali do svojho tréningu zaradiť, potom si určite vyberte týchto päť a snažte sa naučiť ich techniku na jednotku:

1. Mŕtve ťahy – toto je cvik, ktorý pomôže najviac vašej celkovej sile, a keďže využíva aj veľa energie, pomôže vám aj páliť tuky. Do cvičenia sa zapájajú najmä nohy, stred tela a chrbát. Pomôže vám k lepšiemu držaniu tela i k väčšej funkčnej sile, ktorú využijete v bežnom živote. Veľmi dôležité je vykonávať ho technicky správne.

2. Drepy – najlepší cvik pre začiatočníka na rozvoj sily i hmoty dolných končatín, najmä stehien. Drepy s využitím vlastnej váhy sú výborným štartom, ale veľmi rýchlo sa stanú pre cvičenca nedostačujúce. Mali by ste mieriť za tým, aby ste dokázali robiť tento cvik aj s veľkou činkou za hlavou.

3. Výpady – ďalší výborný cvik na dolnú časť tela sú výpady, ktoré sú pre začiatočníkov výzvou aj bez dodatočnej záťaže. Veľmi dobre týmto cvikom precvičíte aj svoju koordináciu. Keďže je potrebná väčšia stabilita, viac sa do cviku zapája aj sedací sval.

4. Kľuky – ešte predtým, ako začnete pracovať na svojich prsiach na lavičke, by ste sa mali stať majstrom kľukov. Mnoho začiatočníkov sa ochudobňuje o ich prínos, keď zamieria rovno k benčpresu. Okrem hrudníka precvičia aj tricepsy, ramená a spevnia stred tela.

5. Príťahy v predklone – vykompenzovať tlakový pohyb kľukov vám pomôžu príťahy v predklone, ktoré môžete robiť s jednoručkami alebo veľkou činkou. Tento cvik bude najviac zapájať do akcie chrbát, ale aj zadnú časť ramien a bicepsy.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist