Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Jednoručky v akcii: Jednoduchý tréning chrbta a bicepsov

05. 11. 2020
ikonka
Ak máte radi jednoduché tréningy, ktoré sa skladajú z menšieho počtu dobre známych cvikov, potom tu pre vás máme jeden taký, ktorým si precvičíte chrbát a bicepsy len s pomocou páru jednoručných činiek.

Autorom tohto tréningu je certifikovaný osobný trénera Paul Sklar, ktorý sa oň podelil na svojom profile na Instagrame. Nám padol do oka a teraz sa oň podelíme aj s vami. Hodí sa kondičným cvičencom všetkých úrovní.

Tréning je založený na variáciách príťahov v predklone a bicepsových zdvihov. Poskytuje dostatočnú pestrosť, aby precvičil vaše latissimy, zadnú časť ramien, bicepsy a predlaktia.

Na prvý pohľad nevyzerá náročné, ale pri vhodnej zvolenej váhe vám pri jeho konzistentnosti spôsobí na konci tréningu problémy a želané pálenie svalov napriek tomu, že na začiatku bude prvých pár opakovaní pomerne ľahkých.

Článok pokračuje pod reklamou

Na začiatok sa vykonávajú tri série zložené z kombinácie cvikov, ktorá sa vykoná v uvedenom poradí bez prestávky:

- 5 opakovaní príťahov v predklone
- 5 opakovaní bicepsových zdvihov
- 5 opakovaní príťahov v predklone
- 5 opakovaní bicepsových zdvihov

Potom rovnakým spôsobom vykonáte tri série tejto kombinácie:

- 5 opakovaní príťahov v predklone
- 5 opakovaní kladivových zdvihov
- 5 opakovaní príťahov v predklone
- 5 opakovaní kladivových zdvihov

V prvom prípade sa príťahy v predklone vykonávajú tak, že dlane smerujú dozadu a lakte sú od tela. V druhom prípade sa príťahy v predklone vykonávajú s lakťami pri tele a dlaňami smerujúcimi k sebe.

Medzi jednotlivými sériami oddychujeme nanajvýš jednu minútu. Pri cvičení cvikov dbáme najmä na to, aby bol pohyb kontrolovaný a technika cvičenia správna. To pomôže k tomu, aby bol tréning čo najefektívnejšie aj napriek menšiemu tréningovému objemu.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist