SlovakFitness.sk

Výživa 16. 07. 2013

Otázky a odpovede: Čo by sa malo jesť po tréningu?

Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

ČO BY SA MALO JESŤ PO TRÉNINGU A PREČO?

Odpoveď:

Keď posilňujete, vystavujete svaly záťaži a poškodeniu, a preto je dôležité po tréningu doplniť správne živiny, aby ste zabezpečili ich regeneráciu a teda aj pokroky vo vašom snažení. Najčastejšie je zaužívane dopriať si okamžite po tréningu proteínový nápoj skombinovaný s jednoduchými sacharidmi.

Pri silovom cvičení však bývajú práve sacharidy preceňované a pokiaľ netrénujete extrémnym spôsobom, postačí, ak sa budete držať srvátkového proteínu, ktorý sa vstrebe najrýchlejšie. To zaistí, že rastový hormón zostane pozdvihnutý a naštartuje sa proteínová syntéza, ktorá vedie k anabolickému stavu. Jednoduché sacharidy sú vhodné na doplnenie glykogénových zásob, ktoré sa vyčerpávajú hlavne pri vytrvalostných tréningoch.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Prečo nevidno výsledky po mesiacoch tréningu?


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
chcete-cestoviny-s-minimom-kalorii-skuste-shiratakiChcete cestoviny s minimom kalórií? Skúste Shirataki9-jedal-ktore-su-zdravsie-ked-su-uvarene9 jedál, ktoré sú zdravšie, keď sú uvarenétri-kroky-k-tomu-aby-ste-si-udrzali-svaly-pri-chudnutiTri kroky k tomu, aby ste si udržali svaly pri chudnutímnozstvo-vyhod-pitia-citronovej-vody-pred-spanimMnožstvo výhod pitia citrónovej vody pred spanímpat-krokov-k-udrzatelnej-dietePäť krokov k udržateľnej diéte
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist