Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Lacné potraviny, o ktorých by ste nepovedali, že sú super jedlom

17. 11. 2020
ikonka
Nie len čerstvá zelenina a ovocie môžu byť pre vás zdrojom cenných živín. Edward Lane poukázal na sedem jedál, ktoré sú lacné a o ktorých by ste na prvý pohľad nemuseli povedať, že sú z nutričného pohľadu také cenné.

Nejde o žiadne trendové jedlá, ale o potraviny, ktoré by nemalo byť problém dostať kúpiť vo vašom supermarkete. Okrem toho, že sú dostupné a lacné, poskytnú vám živiny a často pri dlhej trvanlivosti, takže si ich môžete nakúpiť aj vo veľkom:

1. Fazuľa v konzerve – je excelentným zdrojom vlákniny a bielkovín. Tá v rajčinovej omáčke okrem toho obsahuje aj lykopén, ktorý znižuje riziko rakoviny prostaty.

2. Cesnak – vďaka cesnaku môže každé jedlo byť pre vaše zdravie cennejšie. Znižuje riziko rakoviny, je zdrojom prirodzených antibiotík a podporuje aj cirkuláciu krvi, čo pomáha mužom aj v spálni.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Ovsené vločky – mnoho ľudí ich využíva na raňajky, pretože vám na začiatku dňa dodajú energiu a tiež veľa živín, ktorými regulujú krvný tlak a znižujú riziko cukrovky. Vďaka obsahu vlákniny tiež podporujú chudnutie. Obsahujú aj horčík, ktorý okrem iného podporuje lepší spánok.

4. Arašidové maslo – je zdrojom zdravých tukov, vitamínu E a zinku. Vďaka tomu znižuje riziko úmrtia následkom srdcovocievnej choroby až o štvrtinu. Zinok zase pomáha bojovať s depresiou.

5. Mrazená zelenina –zelenina mrazením neprichádza o svoje vitamíny a minerály, ktoré sú dôležité pre podporovanie imunitného systému a pre boj s voľnými radikálmi spôsobujúcimi rakovinu. Betakaroténu v nich dokonca môže byť viac, ako keby ste jedli čerstvú alternatívu.

6. Tuniak v konzerve – obsahuje veľa bielkovín, rybí olej a niacín, vďaka čomu vám pomôže udržiavať hladinu dobrého cholesterolu. Najlepší z tohto pohľadu je tuniak vo vlastnej šťave.

7. Vajcia – neobsahujú veľa kalórií, ale sú zdrojom množstva bielkovín. Pre vaše zdravie sú prospešné vitamín D a cholín. Vďaka ním vajcia podporujú znižovanie krvného tlaku a podkožného tuku. Tiež vám pomôžu ľahšie sa vyrovnať s opicou, ak ste to prehnali s alkoholom.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist