Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Prečo kratšie tréningy vedú k lepším výsledkom?

16. 11. 2020
ikonka
Žijeme v dobe, keď sú ľudia vyťažení. Veľký priestor v našich životoch hrá kariéra a keď sa objaví ešte aj rodina, čas na voľnočasové aktivity sa skracuje. Často tak tréningy končia na vedľajšej koľaji, pretože na ne jednoducho už nezostane čas. Aj to sa však dá riešiť.

Odpoveďou pre vyťažených ľudí bývajú krátke tréningy. Niekto však neverí, že môžete dosiahnuť minimálne rovnaké účinky, ak nie lepšie, tréningom v trvaní 20 minút v porovnaní s tréningom presahujúcim hodinu. V skutočnosti však vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT) prináša lepšie výsledky. A to hneď z niekoľkých dôvodov:

1. Ľahšie ich zaradíte do svojho programu
Keďže vysoko intenzívny intervalový tréning môže trvať len 20 minút a bude dostatočne efektívny, môžete si ho ľahko zaradiť do svojho kalendára. Už viac nemusíte hľadať 60- až 90-minútové bloky na cvičenie. Aj so sprchou vám postačí 30 až 40 minút. A v prípadoch núdze viete absolvovať pomerne efektívne aj 12-minútový tréning.

2. Môžete ich cvičiť kdekoľvek
Aby ste absolvovali efektívny vysoko intenzívny intervalový tréning nemusíte chodiť do posilňovne. Môžete nájsť hromadu cvikov, ktorými môžete precvičiť celé telo hocikde – doma, na dovolenke či na pracovnej ceste.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Udržia váš záujem o cvičenie
Keďže budú rýchlejšie za vami a viac zamestnávajú pri cvičenie vaše telo i myseľ, nebudú také monotónne a nezáživne, ako dlhé tréningy. Váš záujem sa ľahšie udrží a zároveň, pri správnom nastavení mysle, sa budete aj tešiť na to, ako v ďalšom tréningu posuniete svoje hranice.

4. Sú efektívnejšie pre kompozíciu tela i výkonnosť
Hlavným dôvodom, prečo vedú krátke vysoko intenzívne intervalové tréningy k lepším výsledkom je, že sú podstatne efektívnejšie ako bežné tréningy. Už niekoľko vedeckých štúdií ukázalo, že „HIIT“ spôsob cvičenia zlepšuje aeróbni i anaeróbnu výkonnosť cvičenia. Takéto cvičenie je efektívnejšie pri spaľovaní tukov, ako bežné formy kardia. A vedci ukázali, že podporuje aj budovanie svalov, pretože stimuluje hormóny, ktoré umožňujú telu budovať svaly.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist