InstagramFacebookYoutube
Tréning

Zrýchlite svoj tréning a spaľujte viac tukov

04. augusta 2016
Zrýchlite svoj tréning a spaľujte viac tukov
Veľmi jednoducho sa dá zvýšiť objem spáleného tuku. Stačí, ak zrýchlite tempo vášho tréningu. Prečo má rýchlejší tréning takýto pozitívny vplyv a ako zrýchlenie tréningu dosiahnuť? Čítajte ďalej.

Absolvovanie tréningu v kratšom čase zvyšuje intenzitu tréningu a vplýva na zmenu hormónov, ktoré dovoľujú telu prirodzene regulovať úroveň podkožného tuku, apetítu a nálady.

Zrýchlením tréningu neprídete o iné výhody a takisto vypracujete svoje telo. Okrem spaľovania tukov si môžete posilniť svaly a vybudovať novú svalovú hmotu. Navyše, vedci dokázali, že kratšie a intenzívnejšie tréningy majú efekt na spaľovanie tuku aj bez prísnej diéty. Takéto formy tréningu totiž udržujú dlhšie zvýšený metabolizmus.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako dosiahnuť zrýchlené tempo tréningu? Využite nasledujúcich 7 tipov:

1. Skráťte si prestávky medzi sériami

Svoj tréning nemusíte meniť, stačí ak zmeníte dobu prestávok medzi sériami. Toto je základný trik. Ak ste zvyknutí na dvojminútové prestávky, skráťte ich najskôr na jednu minútu. Nakoniec sa prepracujte k polminútovým prestávkam. Najlepšie sa to uplatní pri kruhovom tréningu, kde pauzy môžu byť ešte kratšie.

2. Robte v tréningoch supersety

Ak môžete, urobte si tréningový plán, v ktorom budete robiť supersety, teda po sérii každého z dvoch cvikov, ktoré urobíte hneď za sebou. Prestávku tvorí len prechod od jedného cviku k druhému, malo by to byť čo najkratšie. Supersériami môžete precvičiť jednu svalovú partiu alebo dve. Napríklad, ak cvičíte ruky, urobte najskôr sériu bicepsových zdvihov a okamžite prejdite na francúzske tlaky, ktorými precvičíte tricepsy. Odporúčame tak precvičovať dve partie, aby ste im dopriali viac oddychu a aby viac vládali.

3. Robte cviky s využitím plnej rýchlosti

Jednoducho môžete zapojiť do tréningu aj cviky, v ktorých zo seba vydávate maximum, aby ste náčinie dostali do plného pohybu. Obzvlášť dobré sú cviky s medicinbalom, ktorý môžete hádzať o zem, o stenu alebo dopredu. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale ide o náročné cviky.

4. Robte kratšie, ale intenzívnejšie tréningy

Skúste si pripraviť rýchly tréning, v ktorom bude jedinou konštantou 10 minút. Práve toľko budete potrebovať na absolvovanie tréningu, pričom sa v ňom budete snažiť urobiť čo najviac opakovaní a sérií daných cvikov. Dobré to funguje pri kruhovom tréningu, v ktorom sa neobťažujete prestávkami a zo seba vydávate maximum.

5. Skombinujte kardio s posilňovaním

Dva v jednom. Aj tak by sa dal označiť tento tip. Ak chcete robiť kardio a tréning s činkami alebo váhou vlastného tela, nemusíte to robiť oddelene. Urobte si tréning na báze kardio tréningu, v ktorom budete robiť silové cviky s činkami alebo váhou tela. Vyberte si 3-4 cviky, ktorými prepracujete čo najviac svalov a robte ich 20 až 30 minút v rámci kruhového tréningu.

6. Pridajte do tréningu výskoky

Síce sa jedná o nepatrnú zmenu, ale aj jeden až dva pridané cviky do vášho tréningového plánu, pri ktorých sú využité skoky (drepy s výskokom, angličáky, kľuky s tlesknutím), budú mať pozitívny vplyv. Ich intenzita vás možno prekvapí – po kondičnej i silovej stránke.

7. Robte šprinty alebo intervaly

Namiesto 45 minút aeróbneho tréningu v miernej intenzite vyskúšajte vysoko intenzívny intervalový tréning, pri ktorom sa v rámci určitých časových úsekoch snažíte cvičiť naplno (napr. šprintovať) a potom dôjde ku krátkej prestávke. Takéto intervaly sa zopakujú niekoľkokrát a po asi 20 minútach máte za sebou kratší a omnoho efektívnejší tréning.

Letný režim, pôvodne z 22.7.2013.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist