Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 15. 02. 2021

15 dôvodov, prečo sú ranné tréningy pre vás prospešné

ikonka
Cvičiť sa dá kedykoľvek. Niekto rád cvičí večer, niekto popoludní, niekto pred obedom. Čoraz viac ľudí však prichádza na čaro ranného tréningu, ktorý zázraky nerobí, ale určite vám prinesie mnoho pozitívnych vecí.

Leandra Beabout pre Greatist priniesla až 15 dôvodov, prečo by ste mali dať šancu rannému tréningu tak skoro, ako to bude možné:

1. Môže zvýšiť potenciál pálenia tukov – nie je to stratégia vhodná pre každého, ale ak cvičíte na prázdny žalúdok, môžete zvýšiť svoj potenciál pálenia tukov až o 20 percent.

2. Znižuje chuť do jedla – cvičenie v hocakom čase znižuje hladinu hormónu hladu grelínu, ale ranné cvičenie ešte k tomu znižuje vplyv emocionálneho jedenia.

3. Zvyšuje vašu aktivitu počas dňa – ranným cvičením si stanovíte tempo celého dňa, v ktorom budete fyzicky aktívnejší.

4. Udržuje krvný cukor pod kontrolou – ranné tréningy sú najbezpečnejšie pre ľudí s cukrovkou prvého typu, pretože je ráno vyššia hladina kortizolu, ktorý pomáha regulovať krvný cukor.

5. Podporuje lepší spánok – večerné cvičene môže spôsobovať problémy so zaspávaním. Vedci zistili, že ľudia cvičiaci ráno, zaspávajú skôr a ich spánok je kvalitnejší.

6. Znižuje krvný tlak – vysoký krvný tlak môže viesť k väčším komplikáciám, preto je dobré mu brániť. Podľa jednej štúdie, tréning o siedmej hodine ráno robí váš krvný tlak stabilnejší počas dňa.

7. Zlepšuje náladu – pri cvičení sa vyplavujú endorfíny. A prečo ich efekty na náladu nepociťovať hneď od rána?

8. Dostáva vás do zóny – ranným cvičením si zlepšíte koncentráciu a pozornosť, ktoré potom môžete využiť v práci či v škole.

9. Budete budovať svaly rýchlejšie – ráno máte v tele najviac testosterónu, čo znamená, že vaše telo je najpripravenejšie na budovanie svalovej hmoty.

10. Bojuje s chorobami – cvičenie posilňuje váš imunitný systém. Dokonca aj kratšie tréningy dokážu znížiť zápaly a urýchliť reakciu tela na baktérie.

11. Rýchlejšie vás prebudí – ako už sme spomínali, ráno je kortizol na svojom maxime a preto sa rýchlejšie nabudíte na tréning. Ten vám dodá energiu, z ktorej ťažíte hodiny po docvičení.

12. Má vplyv na zdravé zvyky – ľudia, ktorí cvičia ráno, majú tendenciu držať sa neskôr počas dňa zdravých zvykov v strave a odolávať lepšie pokušeniam.

13. Budete koncentrovanejší na cvičenie – ráno vás bude pri cvičení rušiť menej ľudí a externých vplyvom, vďaka čomu budete môcť absolvovať lepší tréning.

14. Porazíte teplo – táto výhoda sa týka najmä leta, keď teploty cez deň vystúpia na vysoké hodnoty. Ráno pre vás nebudú žiadnym problémom.

15. Dodá vám energiu – ako už sme naznačili, cvičenie vám dodá energiu do dňa. Doslova vám rozprúdi krv v žilách a privedie svalom a orgánom viac kyslíka a živín.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist