InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Chcete cvičiť sami a doma? Tieto tipy vám pomôžu

14. februára 2021
Chcete cvičiť sami a doma? Tieto tipy vám pomôžu
Všetci vieme, že aktívny životný štýl a pravidelné cvičenie je dobré pre naše zdravie i pre našu myseľ. Nie každý však rád navštevuje verejnú posilňovňu alebo sa zapája do kolektívnych aktivít.

Ak chcete cvičiť sami a/alebo doma, potom by ste okrem všeobecných tipov, ako je definovanie si svojho cieľa či poznanie svojho dôvodu, mali myslieť aj na tieto štyri tipy, ktoré vám pomôžu v individuálnom tréningu:

Plánujte si tréningy – rozhodnite sa, aký druh tréningu chcete robiť, kde, ako dlho a ako často. Potom strávte niekoľko minút tým, že si naplánujete svoje tréningové dni v najbližšom týždni. Výskumy dokazujú, že vám to pomôže k rozvoju pravidelnej, dlhodobej rutiny.

Článok pokračuje pod reklamou


Pripojte sa k výzve – existuje množstvo výziev, do ktorých sa môžete prostredníctvom internetu zapojiť. Výzva s počtom opakovaní drepov, zhybov, dĺžky dosky... Nebudete mať problém zapojiť sa aj do viacerých. Bude vás to motivovať a spestrí vám to individuálne cvičenie.

Nájdite si udalosť, na ktorú sa pri cvičení zameriate – aby ste udržali svoju disciplínu na vysokej úrovni, pridajte k svojmu cieľu aj termín, do ktorého ho chcete splniť a majte ho stále na očiach. Ideálne je, ak si aj vyberiete nejakú udalosť, na ktorú sa budete pripravovať. Prihláste sa na beh, zaplaťte poplatok a venujte pár mesiacov príprave na to, aby ste tam zabehli čo najlepší výsledok.

Trénujte aj keď sledujete televíziu – ak nedokážete odmietnuť svoj obľúbený televízny program, čo takto cvičiť počas jeho sledovania? Pohodlným riešením je beh na bežeckom páse, šliapanie na rotopede alebo využívanie podobného kardio stroja.

A ďalšie tri tipy máme pre tých, ktorí by radi cvičili sami v domácom prostredí:

Vytvorte si miesto na cvičenie – vyhraďte si doma miesto, na ktorom budete vždy cvičiť. To vám pomôže dostať sa do správnej nálady a minimalizovať rozptýlenia. Ideálne je vyhradiť si na to zvlášť izbu, ale ak takú možnosť nemáte, vyberte si miesto, ktoré vám poskytne dostatok miesta pre bezpečné cvičenie.

Využite silu internetu – ak by ste cítili, že sa v cvičení strácate, vyskúšajte niektorý z programov, ktoré sú aj bezplatne k dispozícii na internete. Existuje aj množstvo aplikácií, ktoré vám poskytnú tréningový plán i možnosť zaznamenávania svojej disciplíny a pokrokov.

Odložte mobilný telefón do inej miestnosti – na cvičenie by ste mali mať pokoj, takže sa mu venujte vtedy, keď vás budú najmenej zaťažovať rodinní príslušníci. Zároveň si dajte bokom aj mobilný telefón, ktorý je potenciálnym narušiteľom tréningu a zabijakom motivácie.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist