Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Zdravie 19. 02. 2021

Trápi vás kašeľ? Týchto 6 prírodných vecí vám pomôže k úľave

ikonka
Kašeľ môže byť jedným z najnepríjemnejších symptómov nádchy alebo iných sezónnych ochorení. Je to cesta, akou sa telo zbavuje dráždidiel a infekcií v dýchacích cestách. Jeden z jeho druhov je pre vás užitočný, druhý by ste mohli potlačiť. A to aj prírodnými spôsobmi.

Poznáme dva základné druhy kašľa – suchý a vlhký. Vlhký je produktívny, pretože pomáha dostávať preč z respiračného systému hlieny. Preto ho potláčať nechcete. Suchý kašeľ však hlieny neodstraňuje a môže dráždiť hrdlo a dýchacie cesty. Preto by ste ho potlačiť mali.

K tomu vám nepomôžu len lieky, ale látky z prírodných zdrojov, ako sú:

1. Med – má antibakteriálne, antivirálne a protizápalové účinky, ktoré môžu znížiť intenzitu alebo trvanie kašľa. Čaj s medom a citrónovou šťavou pomôže aj k rozkladu hlienov a posilneniu imunity.

2. Zázvor – často býva jednou z prvých volieb pre uľavenie od kašľa a boľavého hrdla. Obsahuje totiž látky, ktoré rozťahujú krvné cievy a uvoľňujú svaly, vďaka čomu sa viac otvárajú aj dýchacie cesty.

3. Mäta – obsahuje mentol, o ktorom je známe, že pomáha rozkladať hlieny a podporovať zdravie dýchacích ciest. Zlepšuje dýchanie a užitočný je najmä pri suchom kašli.

4. Kozinec blanitý – v alternatívnej medicíne sa dlho využíva na liečbu pľúc, závratov a podporenie libida. Podporuje imunitný systém. Nemali by ho však užívať ľudia so srdcovými problémami, chorou pečeňou alebo tehotné ženy.

5. Koreň z ibišteka – aj on sa v ľudovej medicíne využíval stáročia. Pomáhal pri liečbe kašľu a respiračných problémov. Vedci už dokonca potvrdili, že šťava z jeho koreňa obsahuje látky, ktoré efektívne bojujú proti kašľu u tých, ktorých trápi nádcha či bronchitída. Je ľahko dostupný ako čaj.

6. Eukalyptus – znižuje množstvo hlienov, rozširuje priedušky a znižuje prejavy respiračných problémov. Dokonca pomôže uvoľniť upchatý nos a rozšíriť priedušky, ak sa naparujete s využitím eukalyptového oleja.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist