InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Užite si výlety v letnej prírode!

Autor: PR článok  /   18. mája 2021
Užite si výlety v letnej prírode!
Chystáte sa osláviť Svetový deň životného prostredia a Medzinárodný deň piknikov? Oba sviatky sa tradične oslavujú v júni, kedy väčšina z nás hojne navštevuje prírodu. Turistické výlety a zaslúžený relax na deke pri skvelom jedle patria medzi najkrajšie rodinné zážitky v letnej prírode.

Nie náhodou sa hovorí, že príroda bez človeka pretrvá veky, no človek bez prírody nie. Príroda regeneruje a dodáva energiu. Rozkvitajúce stromy a kvety, hrejivé slnečné lúče a čistý vzduch sú dobrými dôvodmi na výlety a pikniky počas celého leta. Z prechádzok v prírode si môžete doniesť aj rôzne rastliny a vyzdobiť nimi záhradné kvetináče. Do záhradných kvetináčov sa hodia liečivé bylinky – žihľava, šalvia, rozmarín a mnoho iných, ktorých v prírode nájdete neúrekom. Vo váze skvelo ukážu lúčne kvety – zvončeky, prvosienky a margaréty.

Turistické výlety

Chôdza vzpruží nielen telo, ale aj myseľ, pričom patrí medzi najbezpečnejší druh pohybu. Vďaka chôdzi si človek môže posilniť nielen fyzické, ale aj psychické zdravie. Ak sa turistike chcete venovať systematicky, konkrétne termíny a trasy, ktoré hodláte zdolávať, si naplánujte vopred. Záťaž zvyšujte postupne a nepodceňte vhodnú obuv. Turistická obuv má byť maximálne pohodlná a má dokonale kopírovať tvar chodidiel. Ideálne je, ak obsahuje vyberateľnú, anatomicky tvarovanú stielku. Turistická obuv musí mať správnu dĺžku, šírku a hmotnosť. A pokiaľ budete na rodinnom výlete aj s celkom malými deťmi, pre tie vyberte capačky vyrobené z kože. Prírodná koža zabezpečí priedušnosť a dokonale sa prispôsobí tvaru nohy batoľaťa. Počas turistických výletov je kvalitná - vzdušná a nepremokavá športová obuv nenahraditeľným prvkom vo výbave turistu.

Krásne oslavy

Už takmer päťdesiat rokov piateho júna ľudia oslavujú Svetový deň životného prostredia. Od roku 1973 si každoročne pripomínajú prvú konferenciu OSN o životnom prostredí, ktorá sa uskutočnila vo Švédsku. Zmyslom osláv je upriamiť pozornosť na ekologické problémy. V mnohých krajinách v tento deň prebiehajú oslavy prostredníctvom rôznych environmentálnych aktivít, ktoré ponúkajú konkrétne riešenia na zlepšenie stavu životného prostredia na našej planéte. Bežné sú recyklačné kampane, upratovacie kampane a mnoho iných. Na toto ekologické myslenie nadväzuje aj Medzinárodný deň piknikov, ktorí sa tradične oslavuje pár dní potom, osemnásteho júna. Piknik je skvelá príležitosť, ako ísť na výlet, ako príjemne stráviť čas voľna s rodinou a s priateľmi v prírode. Pre piknik je typické sedenie na deke a jedenie chutného jedla - jeho cieľom je oslava stolovania vonku a relaxácia v prírode. Užite si výlety, slnečné lúče, čerstvý vzduch a prírodné krásy prichádzajúceho leta dosýta!

foto: dreamstime.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist