InstagramFacebookYoutube
Výživa

9 potréningových alternatív k proteínovému nápoju

18. 1. 2022
9 potréningových alternatív k proteínovému nápoju
Nie každý má rád proteínové nápoje. Či už je to pre chuť, konzistenciu alebo cenu, mnoho ľudí preferuje skôr alternatívy z bežnej stravy. A my vám ich teraz prinášame rovno deväť. Nepôjde pritom o nič zložité na prípravu.

1. Natvrdo uvarené vajcia – môžete si ich pripraviť dopredu a skladovať v chladničke. Obsahujú všetko, čo vaše telo potrebuje, preto sú súčasťou kulturistickej stravy tak dlho. Jedno priemerná vajce obsahuje okolo 8 gramov komplexných bielkovín.

2. Mliečny kefír – hoci nemusí ísť o tú najlákavejšiu vec, jeden pohár vám dodá asi 15 gramov bielkovín a kompletný profil aminokyselín. Je efektívne pre regeneráciu svalov i posilňovanie tráviaceho systému. Dochutiť si ho môžete lyžičkou medu.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Nízkotučné čokoládové mlieko – kombinácia bielkovín, sacharidov a cukrov robí z čokoládového mlieka výbornú alternatívu na obdobie po tréningu. Dodá vám asi 15 gramov bielkovín na jeden pohár.

4. Sušené hovädzie mäso – jednoducho si ho len vyberiete a skonzumujete. Je to pohodlné a na 100 gramov získate úctyhodných 33 gramov bielkovín. To je dosť na to, aby stimulovali svaly k rastu.

5. Rýchle banánovo-arašidové smoothie – tiež nepotrebujete veľa času, aby ste si ho pripravili a môžete si ho zobrať aj so sebou. Rozmixujte stredne veľký banán, mlieko a polievkovú lyžicu arašidového masla s trochou ovsených vločiek a získate 15 až 30 gramov bielkovín v závislosti od veľkosti porcie.

6. Grécky jogurt s pita chlebom – grécky jogurt obsahuje prospešné tuky a pomerne dosť bielkovín – 10 gramov na 100 gramov produktu. Krekry z pita chleba dodajú potrebné sacharidy a kalórie, aby z toho bolo veľmi dobrá alternatíva.

7. Zmes orechov – pri dvoch plných hrstiach môžete pomocou kombinácie kešu, vlašských orechov, arašidov a para orechov získať až 20 gramov bielkovín.

8. Ovsené vločky s banánom – ak chodíte cvičiť ráno, ešte večer si pripravte toto potréningové jedlo. Jednoducho skombinujte ovsené vločky, mlieko, dve odmerky proteínu, polovicu nasekaného banánu a odložte do chladničky. Získate tak 40 až 50 gramov bielkovín.

9. Syr Cottage – viac sa síce hodí na večer, pretože sa bielkoviny trávia pomalšie, ale tiež vie byť vhodným potréningovým jedlom, najmä, ak cvičíte večer. Na 100 gramov produktu získate asi 11 gramov bielkovín.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist