Výživa

Recept: Proteínové „disko“ kekse

08. augusta 2013
Recept: Proteínové  „disko“ kekse
Kto by nemal rad „disko“ kekse. Čo takto si vytvoriť ich zdravšiu alternatívu jednoduchým receptom? Získate tak 15 keksov, z ktorých každý má len 65 kalórií a až 7,5 gramov bielkovín. Okrem toho prijmete 4 gramy sacharidov, 3,6 gramu vlákniny a 2,5 gramu tuku.

Info o recepte

Ingrediencie pre sušienky:

| 40 g kokosovej múčky
| 250 g vaječných bielkov
| 10 g prášku na pečenie
| 40 g pomletých ovsených vločiek
| 40 g rozpustenej tmavej čokolády (viac ako 85%)
| 40 g kakaa
| 40 g kazeínového proteínu (vanilková príchuť)
| stevia

Ingrediencie pre plnku:

| 10 g kokosovej múčky
| 40 g kazeínového proteínu (vanilková príchuť)
| 140 ml vody

Postup prípravy receptu:

1. Do veľkej misy vložíme všetky ingrediencie pre sušienky a poriadne ich premiešame. Steviou osladíme podľa chuti.

2. Výslednú hmotu nalejeme na pekáč, na ktorom je papier na pečenie. Urobíme vrstvu asi pol centimetra hrubú a vykrojíme z nej 30 koliesok.

3. Pekáč vložíme do trúby, ktorá bola predhriata na 180 stupňov celzia. Pečieme asi 25 minút.

4. Kým sa sušienke pečú, pripravíme si plnku tak, že kokosovú múčku, kazeínový proteín a vodu spolu premiešame.

5. Sušienky po vybratí z trúby necháme vychladnúť a potom medzi dve dáme plnku a spojíme ich ňou tak, aby sme dostali populárne „disko“ kekse.