InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Atraktívne zimné športy a rybolov

Autor: PR článok  /   28. februára 2022
Atraktívne zimné športy a rybolov
Aj vy patríte k tým, ktorí zastávajú náročné povolanie? Je všeobecne známe, že stres zvyšuje riziko vzniku srdcových ochorení, duševných ochorení, chorôb tráviaceho traktu a imunitného systému. Športovanie lieči stres bez liekov a skvelo posilňuje kondíciu.

Medzi najpopulárnejšie zimné športy patrí zimná turistika, lyžovanie, snoubording?, sánkovanie a korčuľovanie. Všetky tieto športy ponúkajú skvelé športové vyžitie a aktívny oddych v prírode. Pri žiadnom rekreačnom športe sa však nejedná len o dosahovanie športových výkonov. Rekreačné športovanie je aj o zábave - o upevňovaní rodinných a priateľských vzťahov. A blahodarný relax v prírode ponúka aj rybárčenie, ktoré si získava stále viac priaznivcov.

Relax a zábava

Ľudia, ktorí majú náročné povolanie, často vyhľadajú také hobby, pri ktorom nachádzajú nielen aktívny pohyb, ale aj pokoj. Viete, že každým rokom pribúda stále viac a viac nových rybárov, ktorí nachádzajú pri rybárčení nielen oddych, ale aj únik zo všednej reality? Hoci sa o rybolov zaujímajú najmä muži, stále častejšie sa pri rybníkoch a jazerách objavujú aj ženy a deti. Milovníci rybolovu totiž vedia, že rybačka nie je len o chytaní rýb v krásnej prírode, ale aj o zábave a o dobrodružstve. A ryby je možné chytať v každom počasí. Aj v zimnom období sa používajú tradičné rybárske potreby - prút, naviják, háčik, stojan na udice, sieťka a signalizátor, iné sú len návnady. Rybačka je krásna v každom ročnom období, len je potrebné sa na ňu dobre pripraviť a k vode si vziať so sebou všetko, čo je pre rybára dôležité. Od rybárskych potrieb, cez jedlo a tekutiny, až po oblečenie.

Komfort nadovšetko

Príroda je ideálnym relaxačným prostriedkom, ktorý možno pravidelne využívať ako telesnú a duševnú vzpruhu aj v zimnom období. No či sa venujete zimným športom alebo rybolovu, v zime obzvlášť dbajte na to, čo si do chladného počasia na seba oblečiete. Odevy si vyberajte vždy podľa aktuálneho počasia - nepodceňte mráz, vlhko, ani vietor. Pri nulových teplotách dbajte najmä na teplú bielizeň. Či sa jedná o termoprádlo pánske, dámske alebo detské, vždy je prvoradá jeho funkčnosť. Pod bundu si dajte zateplenú mikinu a pod nohavice tepláky Nike. V zime sa totiž oplatí využívať vrstvenie a podceniť netreba ani ochranu hlavy, rúk a nôh. Teplá čiapka a rukavice sú neodmysliteľnou súčasťou oblečenia v chladnom počasí. Čo sa obuvi týka, zimná obuv má byť teplá a zároveň vzdušná. Musí byť nepremokavá a pohodlná, aby nohám poskytovala komfort v každom smere. Dôležitá je nielen dĺžka a šírka obuvi, ale aj strih a materiál, z ktorého je vyrobená.

foto: pixabay.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist