InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Týchto šesť ľstivých vecí vám komplikuje chudnutie

27. 2. 2022
Týchto šesť ľstivých vecí vám komplikuje chudnutie
Nie sú to príjemné pocity, keď sa cieľavedome snažíte schudnúť, no ručička váhy ani pohľad do zrkadla žiadne významné pokroky nesignalizujú. V čom by mohol byť problém, ak toho jete menej a pravidelne cvičíte?

Karen Aspová pre magazín Oxygen vytipovala šesť ľstivých vecí, ktoré by vám mohli komplikovať proces chudnutia bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali. Ak teda chcete napredovať efektívnejšie, dajte si pozor na toto:

Preskakujete jedlá – či to robíte úmyselne alebo nie, nemali by ste preskakovať jedlá, lebo si vytvoríte začarovaný kruh, z ktorého sa dá ťažko dostať. Možno ráno necítite hlad, ale ak sa nenajete, prejaví sa to neskôr nedostatkom energie na cvičenie a väčším hladom večer.

Článok pokračuje pod reklamou


Nespávate dostatočne dlho – nedostatok spánku spôsobuje tiež nedostatok energie a veľké nutkanie doplniť ju najrýchlejším spôsobom zo stravy – nezdravými a kalorickými jedlami. Spávajte aspoň sedem hodín za noc.

Pijete priveľa alkoholu – možno si poviete, že v miere vám alkohol neuškodí, no negatívne nevplýva len na váš pás, ale aj na kvalitu spánku, o ktorej potrebe sme už písali. Ak už musíte, dajte si nanajvýš jeden drink denne, ideálne ľahšie pivo alebo červené víno. Nezabúdajte však, že aj alkohol obsahuje kalórie.

Jete príliš veľa tučných jedál – ak ste počuli, že zdravé tuky sú prospešné, a preto ich konzumujete, tak verte, že aj veľké množstvo zdravých tukov sa môže prejaviť negatívne. Avokáda či orechy obsahujú veľa kalórií a je ľahké zjesť ich vo väčšom množstve ako by bolo vhodné.

Preháňate to s cvičením – cvičenie je dobrá vec a podporuje chudnutie, no je to aj forma stresu, takže ak to s ním preháňate, viac si uškodíte ako pomôžete. Stres totiž stimuluje kortizol, ktorý obmedzuje proces chudnutia. Preto sa uistite, že máte tréningy naplánované správne a váš rozpis zahŕňa aj voľné dni.

Ste pod psychickým stresom – nie len fyzický stres, ale aj stres duševný, vám narúša snahu schudnúť. Preto by ste sa mali naučiť zvládať napäté situácia s chladnou hlavou. Snažte sa mať čo najviac vecí pod kontrolou. Svoje dni si plánujte a počítajte pri tom aj s prekážkami. Vytvárajte si plány B, meditujte, relaxujte.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist