Kulturistika

Centopani uspel v Tampe, Grožajová do finále nepostúpila

11. augusta 2013

Máme za sebou poslednú kulturistickú súťaž IFBB pred najprestížnejšou súťažou Mr. Olympia. V sobotu v Tampe vyvrcholil šiesty ročník súťaže PBW Championship, ktorej sa zúčastnil aj jeden profesionál z Českej republiky. Zastúpenie malo aj Slovensko.

Tomáš Bureš však na jednom z najpopulárnejších podujatí neskončil najlepšie a nepostúpil do prvej pätnástky. Skončil na delenom 16. mieste, čo bolo jeho najhoršie umiestnenie v profesionálnej kariére.

Na vrchole však skončili všetky zvučné mená. Víťazom kategórie open sa stal Evan Centopani, ktorý sa kvalifikoval na septembrový Olympia Weekend. Juan Morel skončil druhý, Essa Obaid tretí. Lionela Beyekeho dokázal predstihnúť ešte aj Mohamad Bannout.

Evan Centopani a jeho finálové pózovanie.

Na Floride sa konali súťaže aj v iných kategóriách, no kulturisti v kategórii do 212 libier chýbali. Ženské kulturistky však nechýbali a súťaže sa zúčastnila aj Aurélia Grožajová, ktorá sa však do finále nedostala.

Finálové výsledky

PBW Championship 2013 – kategória open:
1. Evan Centopani, 2. Juan Morel, 3. Essa Obaid, 4. Mohamad Bannout, 5. Lionel Beyeke, 6. Lee Banks, 7. Manuel Romero, 8. Keith Williams, 9. Alexey Shabunya, 10. Rafael Jaramillo, 11. Bill Wilmore, 12. Jason Huh, 13. Rudy Richards, 14. Matthias Botthof, 15. Constantinos Demetriou, 16. Santana Anderson, 16. Jeff Beckham, 16. Tomáš Bureš, 16. Steve Burke, 16. Joe DeRousie, 16. Lloyd Dollar, 16. Timmy Gaillard, 16. James Hampton, 16. Emro Karaduzovic, 16. Alexandre Nataf, 16. Peter Porczi, 16. Jonathan Rowe, 16. Christopher Saccardo, 16. Maor Zaradez.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – kulturistika žien:
1. Tammy Jones, 2. Maria Rita Bello, 3. Tonia Moore, 4. Tina Chandler, 5. Helle Nielsen. Aurélia Grožajová do finále nepostúpila.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – physique mužov:
1. Tory Woodward, 2. Jeff Seid, 3. Steve Mousharbash, 4. William Sullivan, 5. Craig Capurso.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – physique žien:
1. Valerie Gangi, 2. Dana Linn Bailey, 3. Teresita Morales, 4. Lyris Cappelle, 5. Marnie Holley.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – fitness žien:
1. Michelle Blank, 2. Tiffany Chandler, 3. Fiona Harris, 4. Whitney Jones, 5. Ashley Sebera.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – figure:
1. Mallory Haldeman, 2. Kamla Macko, 3. Allison Frahn, 4. Latorya Watts, 5. Swann Cardot.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

PBW Championship 2013 – bikini:
1. Courtney King, 2. Carolina Silva, 3. Stephanie Mahoe, 4. Aly Veneno, 5. Gigi Amurao.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Víťaz každej kategórie sa priamo kvalifikoval na Olympia Weekend 2013.

V nasledujúcich týždňoch budeme venovať väčší priestor článkom týkajúcim sa kulturistického sviatku, súťaže Mr. Olympia 2013, ktorá sa bude konať opäť v Las Vegas a to od 26. do 29. septembra.