InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Ako sa dostať cez pocit, že sa vám nechce cvičiť?

29. 5. 2022
Ako sa dostať cez pocit, že sa vám nechce cvičiť?
Keď chcete začať pravidelne cvičiť, väčšinou máte motiváciu k tomu, aby prvé tréningy prebiehali bez problémov. Čo však robiť, ak sa časom dostavia pocity, že sa vám cvičiť jednoducho nechce?

Kľúčom k úspechu pri cvičení je sústavnosť a trpezlivosť. Dodržať disciplínu vie byť problémom pre mnohých ľudí, no na Cut And Jacked prišli s radami, ako sa cez túto krízu dostať:

1. Uvedomte si, že tým prechádza každý
Keď vidíte niekoho behávať vonku alebo cvičiť hodiny v posilňovni, nie je to niečo, čo im niekto daroval. Museli si to vydrieť. Nemôžete sa zobudiť a čakať, že sa vám vždy bude chcieť cvičiť. Každý zažíva pocity, keď sa cvičiť nechce. Ľudia, ktorých vidíte, jednoducho aj napriek tomu cvičiť išli, lebo vedeli, že ich cestu to nakoniec uľahčí.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Neprestávajte sa hýbať ani vo voľné dni
Keď sa snažíte dostať do nejakej rutiny, niekedy sú voľné dni najhoršie, pretože vám ju rozbíjajú. Samozrejme, voľné dni potrebujete, aby ste dali telu čas na regeneráciu. Ale aj počas nich sa hýbte. Ideálne v čase tréningov sa venujte nejakej aktivite s nízkou intenzitou.

3. Snažte sa dosahovať malé ciele
Nechcete sa nútiť dosahovať veľké ciele. Tie sú dobré ako celková vízia, aby ste vedeli, kam idete. Ako ciele však nebudú dobré pre vaše telo ani myseľ, pretože, ak nedosiahnete veľký cieľ, budete sa cítiť zle. Stanovujte si preto menšie ciele a dosahujte ich pozvoľna, až kým prirodzene nedosiahnete to, čo by ste mali za cieľ veľký.

4. Majte skupinu priateľov pre cvičenie
Niekedy môžete nasledovať všetky rady, ktoré chcete, ale stále sa nebudete cítiť motivovaní cvičiť. Stále sa však môžete spoľahnúť na skupinu iných ľudí, ktorí vás k tomu prinútia. Či pôjde o predstaviteľov rodiny alebo kamarátov, je dobré mať niekoho, s kým môžete trénovať a navzájom si udržovať disciplinovanosť.

5. Cvičte v rovnakom čase, aby ste si vybudovali rutinu
Ak si chcete vytvoriť novú rutinu alebo zvyk, ideálne to bude, ak nebudete počas dňa dávať tréningom čas vtedy, keď sa vám to hodí. Vypestujete si len tak, že tréningu bude mať vždy rovnaký čas začiatku. Časom to už bude pre vás poloautomatické až automatické.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist