SlovakFitness.sk

Pre ženy 12. 08. 2017

Tréningový program pre ženy s kettlebell

ikonka
Minulý týždeň sme si predstavili cvičebné náčinie, s ktorým sa stretávame pod názvom kettlebell, hoci sa mu na Slovensku zriedka, ale správne hovorí aj bulina. Ak máte doma aspoň jednu bulinu, máme pre vás pripravený vhodný tréningový program.

Tento tréning trvá len tridsať minút a prinesie vám mnoho výhod, pretože v jednej jednotke skombinuje prvky kardiovaskulárneho tréningu so silovým tréningom, ktorý vám okrem iného pomôžme spevniť aj stred tela. A to efektívnejšie, ako keby ste strávili v posilňovni čas s činkami a potom na bežeckom páse.

Pre tréning stačí jedna štvorkilogramová, prípadne šesťkilogramová, bulina, ale ak máte dve a jednu ťažšiu, je to ešte lepšie. Pre cviky, ktoré zaťažujú hlavne spodnú časť tela sa totiž hodí kettlebell s váhou až ôsmich kilogramov.

Tréning treba vykonávať tri až štyrikrát týždenne, každý druhý deň, aby ste dopriali jeden deň telo oddych. Predstavujeme vám síce 30 minút trvajúci tréning, no môžete si ho skrátiť aj na 10 minút a postupne čas naťahovať. Tvorí ho šesť cvikov a medzi sériami by ste mali zaradiť 30-sekundovú prestávku. Menej zdatné dámy môžu začať so 40 sekundami pauzy.

Cviky sú nasledujúce:

1. Mŕtvy ťah s kettlebell

Spevňuje a zosilňuje stehná, chrbát a brucho. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní.2. Švihy s kettlebell

Precvičia mnoho svalov a poskytnú „kardio“ efekt. Urobte 3 až 4 série po 10 až 15 opakovaní.3. Drepy s kettlebell

Nohy a zadoček dostanú zabrať. Urobte 3 až 4 série po 5 až 8 opakovaní.4. Tlaky s kettlebell

Aktivujú svaly ramena a zapájajú aj triceps. Urobte 3 až 4 série po 5 opakovaní (každou stranou).5. Príťahy s kettlebell

Precvičíte hlavne chrbát a bicepsy. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní (každou stranou).6. Ruský „twist“ s kettlebell

Skvelý cvik na brucho. Urobte 3 série po 15 opakovaní (na každú stranu).Článok bol pôvodne vydaný: 17.8.2013

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
5-mytov-o-celulitide5 mýtov o celulitíde ako-cvicit-jogu-zaklady-pre-zaciatocnickyAko cvičiť jogu - základy pre začiatočníčky damy-zoznamte-sa-s-kettlebellDámy, zoznámte sa s kettlebell zeny-nedostatok-vitaminu-d-a-chudnutieŽeny, nedostatok vitamínu D a chudnutieskvely-cvik-na-brucho-ktory-by-mala-vyskusat-kazda-zenaSkvelý cvik na brucho, ktorý by mala vyskúšať každá žena
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist