InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Tréningový program pre ženy s kettlebell

Autorka: Lucka  /   12. augusta 2017
Tréningový program pre ženy s kettlebell
Minulý týždeň sme si predstavili cvičebné náčinie, s ktorým sa stretávame pod názvom kettlebell, hoci sa mu na Slovensku zriedka, ale správne hovorí aj bulina. Ak máte doma aspoň jednu bulinu, máme pre vás pripravený vhodný tréningový program.

Tento tréning trvá len tridsať minút a prinesie vám mnoho výhod, pretože v jednej jednotke skombinuje prvky kardiovaskulárneho tréningu so silovým tréningom, ktorý vám okrem iného pomôžme spevniť aj stred tela. A to efektívnejšie, ako keby ste strávili v posilňovni čas s činkami a potom na bežeckom páse.

Pre tréning stačí jedna štvorkilogramová, prípadne šesťkilogramová, bulina, ale ak máte dve a jednu ťažšiu, je to ešte lepšie. Pre cviky, ktoré zaťažujú hlavne spodnú časť tela sa totiž hodí kettlebell s váhou až ôsmich kilogramov.

Článok pokračuje pod reklamou


Tréning treba vykonávať tri až štyrikrát týždenne, každý druhý deň, aby ste dopriali jeden deň telo oddych. Predstavujeme vám síce 30 minút trvajúci tréning, no môžete si ho skrátiť aj na 10 minút a postupne čas naťahovať. Tvorí ho šesť cvikov a medzi sériami by ste mali zaradiť 30-sekundovú prestávku. Menej zdatné dámy môžu začať so 40 sekundami pauzy.

Cviky sú nasledujúce:

1. Mŕtvy ťah s kettlebell

Spevňuje a zosilňuje stehná, chrbát a brucho. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní.2. Švihy s kettlebell

Precvičia mnoho svalov a poskytnú „kardio“ efekt. Urobte 3 až 4 série po 10 až 15 opakovaní.3. Drepy s kettlebell

Nohy a zadoček dostanú zabrať. Urobte 3 až 4 série po 5 až 8 opakovaní.4. Tlaky s kettlebell

Aktivujú svaly ramena a zapájajú aj triceps. Urobte 3 až 4 série po 5 opakovaní (každou stranou).5. Príťahy s kettlebell

Precvičíte hlavne chrbát a bicepsy. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní (každou stranou).6. Ruský „twist“ s kettlebell

Skvelý cvik na brucho. Urobte 3 série po 15 opakovaní (na každú stranu).Letný režim, pôvodne z : 17.8.2013


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist