InstagramFacebookYoutube
Tréning

Letný tip: Pred kardiom si nikdy svaly nenaťahujte

1. 7. 2022
Letný tip: Pred kardiom si nikdy svaly nenaťahujte
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Pred kardiom si nikdy svaly nenaťahujte

Nikdy sa nevenujte strečingu pred kardiovaskulárnym tréningom, ale až po tom, ako budú vaše svaly zahriate. Nedávne štúdie ukazujú, že naťahovanie svalov pred tréningom znižuje vašu výkonnosť. U bežcov sa preukázala nižšia rýchlosť, skokani zase skákali nižšie a vzpierači dvíhali nižšie váhy. Na druhú stranu, strečing pred tréningom nijak výrazne neznížil riziko poranení počas cvičenia.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist