InstagramFacebookYoutube
Výživa

Letný tip: Nezabudnite posilňovanie doplniť jedlom

7. 7. 2022
Letný tip: Nezabudnite posilňovanie doplniť jedlom
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Nezabudnite posilňovanie doplniť jedlom

Ak sa začnete viac venovať posilňovaniu s cieľom budovať svaly alebo zvýšiť svoju silu, uistite sa, že tomu prispôsobíte aj svoju výživu. Ak nebudete jedávať dostatok jedla, nedodáte svalom palivo na to, aby pracovali efektívne, a zároveň nepodporíte v dostatočnej miere regeneráciu, počas ktorej k svalovému i silovému napredovaniu dochádza. Nebudete sa tak zlepšovať efektívne. Ideálne je prijímať kalórie z bielkovín, sacharidov a tukov v pomere 4:4:3.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist