InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Chráňte svoje oči pred ostrým slnkom

Autor: PR článok  /   20. júna 2022
Chráňte svoje oči pred ostrým slnkom
Letné obdobie je už pomaly, ale isto tu a s ním sa ukazujú aj silné slnečné lúče. Ich silu môžete výrazne pociťovať na svojej pokožke či pleti, keď sa spálite. Rovnako tak vám môže slnko poškodiť aj vlasy. Avšak, čo si možno neuvedomíte v danej chvíli, je nebezpečenstvo pre vaše oči, ktoré slnko spôsobuje.

Počasie pod mrakom nie je výhovorka

Nájde sa niekto taký, čo by nemiloval slnečné okuliare? Ak predsa niekto taký je, mal by prehodnotiť svoj vzťah k nim. Oči pri vystavovaní sa priamemu slnečnému žiareniu trpia a spolu s nimi aj okolie očí. Určite viete, že bez okuliarov žmúrite, snažíte sa obmedziť množstvo svetla, ktoré sa vám do očí dostáva a vytvárate si tak zbytočné vrásky. Pritom by vám stačili jednoduché, no zároveň kvalitné plastové slnečné okuliare a bolo by po probléme.

Tie by ste mali nosiť či je silné slnko, alebo je pod mrakom. Rovnako ako si dáte opaľovací krém na pleť pri zatiahnutom počasí, nasaďte si na nos aj okuliare. So správne zvoleným tvarom a veľkosťou ich nebudete chcieť dať z očí dole.

Jeden pár stačí

Pri výbere slnečných okuliarov by ste nemali voliť ten najlacnejší pár len kvôli tomu, aby ste si ich mohli dovoliť mať hneď viacero. Uvedomte si, že jeden model postačí. Musí byť však univerzálny, aby sa vám hodil k rôznym outfitom. Takýmto typom sú slnečné okuliare Dita, z ktorých si vyberú dámy, aj páni.

Na slnečných okuliaroch si všímajte aj to či sú polarizačné. Ide o nadstavbový filter na šošovkách, vďaka ktorému sa k vám nedostane odrazené svetlo. Vhodné sú teda k vode alebo na šoférovanie po daždi. Už vás viac nebudú vyrušovať odlesky, nakoľko tie budú pohltené filtrom. Nepodceňujte výber slnečných okuliarov, nakoľko chránia jeden z vašich zmyslov a jeho poškodenie by bolo v prípade neustáleho vystavovania slnečným lúčom trvalé. A to za investíciu do okuliarov stojí!

Zdroj obrázku: Halay Alex / Shutterstock.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist