InstagramFacebookYoutube
Motivácia

,,Sebavedomie je jedna z ciest k dosiahnutiu premeny svojich snov na skutočnosť.“

Autor: PR článok  /   22. augusta 2022
,,Sebavedomie je jedna z ciest k dosiahnutiu premeny svojich snov na skutočnosť.“
Chýba ti sebavedomie k dosiahnutiu premeny svojich snov na skutočnosť? Je pre teba ťažké ustrážiť si svoje hodnoty? Motáš sa životom a nevieš sa nakopnúť? Nevieš posúvať svoje hranice tak, aby bol tvoj život kvalitnejší? Vieš, čím to je spôsobené? Nie si si vedomý toho, že ty sám si viac, než si myslíš, chýba ti zdravé sebavedomie. Našiel si sa v týchto slovách? Ak áno, nastal čas na aktivity, ktoré ťa privedú k sebarozvoju. Jednou z možností je osobný koučing a mentoring. Nečakaj na nič a vyhľadaj svojho osobného kouča, ktorý ti pomôže viesť tvoj život k poznaniu seba samého, až k zdravému sebavedomiu a sebaláske.

Nie každý z nás si je sám seba prirodzene vedomý a je to tak v poriadku. Všetci sme prežili niečo, čo to ovplyvnilo alebo nás nemal kto podporovať, a tak sa to len nabaľovalo. Pokiaľ máš však nízke sebavedomie, alebo ti chýba sebaláska, nemôžeš si byť vedomý svojich hodnôt. Tvoj život je zachmúrený myšlienkami a ty nevieš nájsť svoje hodnoty. Hľadáš na sebe rôzne nedokonalosti. Nevieš sám seba rešpektovať, a tým sa ti deje v živote, že ani iní ťa nerešpektujú. Vedz, že ani rešpektovať nebudú, pokiaľ nezmeníš prístup k sebe samému. Trápiš a zamýšľaš sa nad tým, čo si druhí myslia. Neustále ustupovanie si zamieňaš s pokorným správaním. Nedokážeš povedať nie tam, kde to je potrebné povedať. Častokrát sa ospravedlňuješ pri situáciách, kde to z tvojej strany nie je nutné. Rozmýšľaš, kde všade si urobil v minulosti chyby, a tým si blokuješ vytváraniemožností tvojho napredovania a rastu, pretože máš obavy, aby si neurobil chybu ako pred 5 rokmi. Obavami zo zlyhania si staviaš v sebe hradbu, z ktorej niet úniku. Hľadáš v sebe rôzne predstavy o tom, ako sa to nedá, a to len preto, aby si mal dôkaz o tom, že sa ti to nepodarí.

Prečo si vedome podkopávaš svoje sebavedomie? Nauč sa s pomocou osobného koučaviesť svoj život zmysluplnejšie. Koučing ti pomôže tieto neresti odstrániť z tvojich zvykov a uvidíš, aké pozitívne zmeny sa začnú diať v tvojom živote.

Začni svoje ďalšie ráno poďakovaním svojmu životu za to, že si a svoj deňži bez pochybnosti o sebe samom. Tvoj život naberie úplne iný smer. To, čo sa tebe zdá ako tvoja nedokonalosť, je častokrát veľká dokonalosť tvojej osobnosti. Príjmi sám seba ako dokonalú bytosť, ktorá zvládne každú situáciu. Tvoja duša sa začne čistiť a ty to pocítiš. Tvoje sny sa začnú meniť na skutočnosť, pretože aj ty na to máš. Uvedomuj si svoje hodnoty. V každom z nás je niečo výnimočné, niečo, čo už nikto iný v sebe nemá, tak to využi vo svoj prospech. Uvedomsi, že nemusíš nikomu nič dokazovať, pretože ty sám vieš, akým skutočne si.

Rešpektuj sa so svojimi nedokonalosťami, a takpocítiš aj rešpekt tvojho okolia voči tebe. Začnú sa ti otvárať dvere do ríše tvojich snov. Tvoje sny sa začnú postupne meniť na realitu. Odpúšťaj, no nie príliš často tomu istému človeku, pretože iba tak začneš pociťovať prejavy úcty k sebe samému. Ako náhle opustíš myšlienkami svoju minulosť a zatvoríš za sebou všetky brány, za ktorými boli strach a obavy, tak sa ti začnú otvárať nové dveres príležitosťami, o ktorých si sníval.Nauč sa ísť životom bez strachu a obáv, ver, že zvládneš úplne všetko.

Nezabúdaj na to, že svoje šťastie si dokážeš vytvoriť len ty sám. A tak je to aj s nadobudnutím zdravého sebavedomia. Nájdi svoju motiváciu v sebe samom. Ty sám si najlepšou motiváciou pre seba samého, nik iný ňou nie je. Prestaň sa ponižovať a podkopávať svoje hodnoty, svoj potenciál. Tvoj život môže byť presne na takej úrovni, o akej snívaš.Postačuje vedieť, čo chceš a ísť za tým...

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist