InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Big Ramy padol: Máme nového šampióna Mr. Olympia

18. decembra 2022

V sobotu sa v americkom Las Vegas zavŕšil Olympia Weekend finále kráľovskej kategórie open kulturistiky mužov. Mamdouh Elssbiay svoj tretí titul po sebe nezískal.

Tak ako už naznačilo piatkové semifinále, „Big Ramy“ nebol v hre o titul a nakoniec skončil až na piatom mieste. O titul nebodoval ani Brandon Curry, šampión z roku 2019.

Najväčší boj zvádzali Hadi Choopan a Derek Lunsford, ktorí ešte ani raz Sandowovu sošku nezískali. Nakoniec sa z nej prvýkrát v kariére tešil Choopan. Za Lunsfordom skončili Nick Walker a Curry.

Článok pokračuje pod reklamou


Slovenský reprezentant Michal Križánek pri svojej premiérovej účasti na Olympii obsadil 12. miesto.

Poradie Mr. Olympia 2022:
1. Hadi Choopan, 2. Derek Lunsford, 3. Nick Walker, 4. Brandon Curry, 5. Mamdouh Elssbiay, 6. Samson Dauda, 7. Hunter Labrada, 8. Andrew Chinedu, 9. William Bonac, 10. Rafael Brandao, 11. Iain Valliere, 12. Michal Križánek, 13. Patrick Johnson, 14. Charles Griffen, 15. Luis Rodriguez, 16. Tonio Burton, 16. James Hollingshead, 16. Vladislav Sukhoruchko, 16. Antoine Vaillant, 16. Vitor Hugo Boff, 16. Andrea Presti, 16. Mohamed Shaaban, 16. Akim Williams, 16. Theo Leguerrier, 16. Joel Thomas, 16. Mohammad Nsour, 16. Blessing Awodibu, 16. Andrea Muzi.

Fotogalériu zo súťaže nájdete TU (externý odkaz).


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist