InstagramFacebookYoutube
Tréning

Najpopulárnejšie články roka 2022 o tréningu

26. decembra 2022
Najpopulárnejšie články roka 2022 o tréningu
Aktuálny rok skončí už o pár dní, a preto sme sa opäť rozhodli pripraviť vám sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2022 publikovali o tréningu.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Vybudujte si väčší hrudník a plnšie tricepsy týmto tréningom (september)
Ak už vás váš tréning hrudníka a tricepsov prestáva baviť alebo vám už viac neprináša želané výsledky, je čas na zmenu. A skúsiť môžete aj tréning, ktorý vám predkladáme v tomto článku.

Prečítať celý článok »

Článok pokračuje pod reklamou


2. Posilňovacie koliesko na brucho – aké efektívne je? (január)
Na prvý pohľad sa môže zdať, že posilňovacie koliesko na brucho je skôr nevinné cvičebné náčinie, s ktorým si užijete zábavu. V skutočnosti je to však pokročilý nástroj na to, aby ste si spevnili brušné svaly a vážne sa pritom zapotili.

Prečítať celý článok »

3. 7 skvelých variácií upažovaní pre väčšie ramená (apríl)
Kto by si neželal mať širšie a väčšie ramená. Ak sa vám ich nedarí vybudovať, možno by ste mali prehodnotiť svoj vzťah k upažovaniam.

Prečítať celý článok »

4. Budovanie svalov: 5 chýb, ktoré ho obmedzujú (september)
Ak nerobíte pokroky v posilňovni, nemôžete sa vyhovárať na niekoho iného. Chybu treba hľadať u seba. A aj keď vám snaživosť uprieť nemožno, možno robíte chyby, ktoré si ani neuvedomujete. V tomto článku sa na ne pozrieme.

Prečítať celý článok »

5. Sila a svaly: Benčpres s veľkou činkou vs. tlaky s jednoručkami (november)
Keď si plánujete svoj tréning hornej časti tela alebo hrudníka, ako budete vedieť, či využiť benčpres s veľkou činkou alebo tlaky na lavičke s jednoručkami? Ak si nie ste istí, pomôžeme vám týmto článkom, v ktorom sa na oba cviky pozrieme podrobnejšie.

Prečítať celý článok »

Najlepšie články podľa redakcie

1. Lepšia výkonnosť? Tieto tri jednoduché veci vám pomôžu (február)
Dodržiavať kvalitný tréningový program a výživový jedálniček je len základom pre kvalitnú športovú výkonnosť. Ak sa však chcete stať z dobrého športovca skvelým, musíte sa zamerať na viac vecí.

Prečítať celý článok »

2. Ako sa zlepšiť v zhyboch bez odporovej gumy? (október)
Ak chcete zvýšiť počty opakovaní pri zhyboch alebo sa k tejto ambícii vôbec priblížiť, pomocou môže byť odporová guma, ktorá vám cvičenie zhybov uľahčí. Čo však, ak ju nemáte k dispozícii alebo by ste chceli iný spôsob zlepšenia svojej výkonnosti pri tomto náročnom cviku?

Prečítať celý článok »

3. Nohy sú dôležité. Vybudujte si ich týmto tréningom (október)
Vynechávať tréning nôh je hriech, ktorého sa často dopúšťajú kondiční cvičenci. Aj rozvoj spodnej časti tela je dôležitý pre vybudovanie vybalansovanej postavy. Treba sa zmieriť s tým, že niekedy cieľavedomé cvičenie aj bolí. Tento tréning nebude výnimkou. Prinesie vám však aj výsledky.

Prečítať celý článok »

4. Nerastú vám svaly? Toto spôsobuje vašu nízku odozvu na tréning (február)
Človek s nízkou odozvou na tréning neraz prežíva frustrujúce pocity. Napriek svojej snahe v posilňovni mu svaly nerastú a nerastú. Podpisuje sa pod ňu niekoľko faktorov, z ktorých niektoré môžete vyriešiť aj sami.

Prečítať celý článok »

5. Pichanie v boku pri behu: Ako mu zabrániť a ako ho riešiť? (január)
Určite ste sa za svoj život stretli už s tým, že vám pri behu alebo športovaní pichalo v boku. Je to nepríjemnosť, pre ktorú strácate koncentráciu na svoj výkon. Dobrou správou však je, že je možné ju vyriešiť tak, aby ste mohli vo svojom tréningu pokračovať.

Prečítať celý článok »


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist