InstagramFacebookYoutube
Výživa

Najpopulárnejšie články roka 2022 o výžive

27. decembra 2022
Najpopulárnejšie články roka 2022 o výžive
Aktuálny rok skončí už o pár dní, a preto sme sa opäť rozhodli pripraviť vám sériu článkov, v ktorých ponúkame prehľad najpopulárnejších článkoch v jednotlivých rubrikách. Dnes si pripomenieme to najlepšie, čo sme v roku 2022 publikovali o výžive.

Najpopulárnejšie články medzi návštevníkmi

1. Ktorá ryba je lepšia, tuniak alebo losos? (október)
Ak potrebujete zvýšiť príjem bielkovín vo vašej strave a zároveň si posilniť zdravie, mohli by ste zabiť dve muchy jednou ranou, ak by začali konzumovať viac rýb. Populárnymi voľbami v tomto prípade sú tuniak či losos. V čom sú si podobné a kde sa líšia?

Prečítať celý článok »

Článok pokračuje pod reklamou


2. Dodajú vám energiu: Jedlá, ktoré bojujú proti únave (február)
Vášmu telu dodáva energiu to, čo do neho vkladáte. Ak sa chcete uistiť, že budete plní energie, vyberajte si jedlá, ktoré prospejú aj vášmu zdraviu. Niekoľko takých vám prinášame v tomto článku.

Prečítať celý článok »

3. Bielkoviny a mýty: Prestaňte veriť týmto piatim tvrdeniam (apríl)
Je nepopierateľnou skutočnosťou, že zo svojej stravy potrebujete prijímať dostatok bielkovín. Nepomáhajú vám len pri budovaní svalov, ale pomáhajú k fungovaniu buniek, tkanív i orgánov. Niektoré tvrdenia však také nepopierateľné nie sú.

Prečítať celý článok »

4. 10 „nezdravých“ jedál, ktoré nie sú až také zlé (október)
Vo svete existujú jedlá, ktoré majú nálepku „nezdravé“. Snažíme sa ich vyradiť zo stravy, keď sa snažíme žiť zdravšie alebo chudnúť. Okrem toho, že reštrikčná diéta nie je nikdy skvelý nápad, vás možno prekvapí, že mnohé z týchto jedál nie sú vôbec až také zlé.

Prečítať celý článok »

5. Ovsená kaša a chudnutie: Pripravte si ju správne a strach vás prejde (máj)
Ovsená kaša so sebou prináša viacero prospešných prínosov pre naše telo. Keďže ide primárne o zdroj sacharidov, mnoho ľudí sa jej počas chudnutia bojí. Ak však dodržíte naše rady, svoju redukčnú diétu si ňou nepokazíte.

Prečítať celý článok »

Najlepšie články podľa redakcie

1. Týchto 5 jedál vám pomôže ochrániť vaše srdce (január)
Vaše srdce pracuje 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Hoci o ňom často nepremýšľame, netreba ho brať za samozrejmosť. Srdcovocievne problémy sú totiž popredným dôvodom predčasných úmrtí.

Prečítať celý článok »

2. Prečo nechudnete napriek tomu, že sa stravujete zdravo? (január)
Nie je vzácne stretnúť človeka, ktorý sa stravuje dobre a pravidelne cvičí, no nedokáže naplniť svoje ciele v procese chudnutia. Je prirodzené, že je to frustrujúce. Robíte všetko preto, aby ste schudli, no ručička váhy je proti vám. Prečo tomu tak môže byť?

Prečítať celý článok »

3. Nápoje, ktoré vám utíšia chúťky a pomôžu schudnúť (január)
Ak chcete chudnúť, chuť do jedla sa stane vašim nepriateľom číslo jeden. Nie vždy sa jej dá odolať a aj keď áno, ide o významné trápenie. Nie je preto lepšie snažiť sa robiť veci, ktoré v prvom rade apetít utlmia?

Prečítať celý článok »

4. 10 najlepších druhov zeleniny pre chudnutie (jún)
Zelenina je základom zdravého jedálnička a vo veľkej miere môže byť užitočným pomocníkom aj v procese chudnutia. Podporte si ho nasledujúcimi desiatimi druhmi.

Prečítať celý článok »

5. Pomoc s chudnutím: 20 jedál, ktoré vám znížia chuť do jedla (apríl)
Je popoludnie a váš žalúdok zúfalo prosí o jedlo. Ste unavení a vy mu chcete vyhovieť, aby ste dostali novú dávku energie. Nebojte sa to urobiť. Urobte to však správne s pomocou tohto prehľadu.

Prečítať celý článok »


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist