InstagramFacebookYoutube
Výživa

Nápoje, ktoré vám utíšia chúťky a pomôžu schudnúť

7. 1. 2022
Nápoje, ktoré vám utíšia chúťky a pomôžu schudnúť
Ak chcete chudnúť, chuť do jedla sa stane vašim nepriateľom číslo jeden. Nie vždy sa jej dá odolať a aj keď áno, ide o významné trápenie. Nie je preto lepšie snažiť sa robiť veci, ktoré v prvom rade apetít utlmia?

V tomto článku sa nepozrieme na činnosti ani jedlá, ktoré majú schopnosť chuť do jedla utíšiť. Pozrieme sa na šesť nápojov, ktoré oplývajú touto schopnosťou a pomôžu vám zbaviť sa nadbytočných tukov.

Káva – káva bez cukru a mlieka, nanajvýš sladené prírodne napríklad pomocou stévie, je skvelá v potláčaní chute, zvyšovaní tréningovej výkonnosti i podporovaní metabolizmu. Dôležité však je pochopiť, že cukrom, mliekom alebo smotanou jej pozitívny vplyv na chudnutie eliminujete.

Článok pokračuje pod reklamou


Vybrané druhy čaju – najznámejší je vplyv zeleného čaju na chudnutie. Kombináciou kofeínu a katechínov totiž podporuje metabolizmus. Podporiť metabolizmus a obmedziť apetít dokážu aj iné druhy čaju, ako mätový, modrý či čaj oolong. Čaj vám vo všeobecnosti zníži aj hladinu stresového hormónu, ktorý narúša efektivitu chudnutia.

Nesladený ľadový čaj – kvalitný ľadový čaj môže mať všetky prínosy bežného čaju a je ľahšou voľbou na prenos. Dôležité však je dať si pozor na cukry a umelé sladidlá, ktoré chuť do jedla môžu podporovať.

Zelerová šťava – okrem zdravotných účinkov sa s ňou spája mnoho tvrdení o chudnutí, ktoré nie sú podložené výskumami. Má však vplyv na obmedzenie chute do jedla a obsahuje minimum kalórií. Má aj protizápalové účinky.

Jablčný ocot – v súčasnosti je populárnou voľbou pre mnohých ľudí, ktorí sa snažia schudnúť, pretože skutočne funguje ako prírodný spaľovač tukov. Výskumy ukázali, že podporuje spaľovanie tukov najmä v oblasti brucha, ale aj celkovo. Obsahuje aj enzýmy, ktoré podporujú trávenie. Dávajte si však pozor na zubnú sklovinu a nepreháňajte to s ním.

Voda – na koniec to najjednoduchšie – čistá voda. Keď jej nemáte dostatok, ste dehydrovaní a to sa prejaví aj poklesom energie a nárastom chute do jedla. Navyše, dostatok vody je kľúčový pre telesné funkcie, vrátane procesu chudnutia.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist