InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky (18. časť) – Kryss de Sandre a ruky s kardiom

4. 1. 2023

V dnešnej časti nášho seriálu o tréningoch fitness modeliak sa pozrieme na to, ako cvičí svoje paže a podporuje spaľovanie tukov Kryss de Sandre.

Pretekárka v kategórii bikini pochádza z amerického Utahu a od mladosti sa venovala športom. Na strednej škole hrala basketbal a venovala sa aj ľahkej atletike.

Napriek tomu nebola so svojou postavou spokojná a problém sa zhoršil, keď začala pracovať a nedbala toľko na stravu. Netrvalo však dlho a uvedomila si, že je čas na zmenu.

Článok pokračuje pod reklamou


Odvtedy sa cieľavedomým prístupom k tréningu a zdravej strave vypracovala v jednu z najznámejších fitness modeliek v Spojených štátoch a vyhrávala aj súťaže.

Jej silnou stránkou sú paže, na ktorých tréning sa preto pozrieme. Cvičí ich spoločne s kardiovaskulárnym kruhovým tréningom, ktorý zaraďuje po precvičení bicepsov a tricepsov.

Bicepsy v tomto tréningu precvičuje 13 sériami, ktoré rozdeľuje medzi tri cviky – bicepsové zdvihy s EZ tyčou, bicepsové zdvihy na spodnej kladke a bicepsové zdvihy s oporou v lakťoch.

Následne pozornosť venuje tricepsom, ktorým venuje štyri cviky. Celkovo s nimi urobí až 22 sérií. Postupne prejde cez francúzske tlaky, extenzie s jednoručkou nad hlavou, kľuky na lavičke a tricepsové stláčanie hornej kladky.

V rámci kardiovaskulárneho tréningu urobí 5 kruhov pozostávajúcich zo štyroch cvikov, ktoré robí po sebe bez prestávky. Pozostávajú z 20 švihov s kettbellom, 20 príťahov veľkej činky k brade, 15 výskokov na debnu a 45 sekúnd dosky (plank).

Táto tréningová jednotka prichádza typicky na radu v stredu po dni venovanom tréningu stehien. Paže, podobne ako hrudník a chrbát cvičí len raz týždenne. Zvýšenú pozornosť venuje nohám a ramenám, ktorých frekvencia tréningu je vyššia.

Kryss de Sandre:Tréning rúk a kardio
Cvik Série Opakovania
Bicepsové zdvihy s EZ tyčou 5 12
Bic. zdvihy na spodnej kladke 5 12
Bic. zdvihy s oporou v lakťoch 3 20
Francúzske tlaky 5 12
Extenzie jednoručky za hlavou 4 15
Tricepsové kľuky na lavičke 3 25
Tric. stláčanie hornej kladky 10 10
Kardio okruh:
Švihy s kettlbellom
Príťahy veľkej činky k brade
Výskoky na debnu
Doska (plank)
5*
20
20
15
45 sekúnd
* - cvičíme bez prestávkyZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist