InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

5 zvykov, ktoré mávajú neskutočne zdraví ľudia

5. 3. 2023
5 zvykov, ktoré mávajú neskutočne zdraví ľudia
Čím ťažšiu cestu k zdravému telu si naplánujeme, tým ťažšie ho budeme dosahovať. Je to jednoduchá logika, ktorej sa držia aj neskutočne zdraví ľudia vo výbornej kondícii. Svoju snahu si tak uľahčujú budovaním piatich dôležitých zvykov.

Ak si chcete aj vy uľahčiť cestu za zdravým telom a udržať si ho na dlhé roky, nekomplikujte si život rôznymi náročnými tréningovými plánmi alebo super zdravými jedlami. Zamerajte sa na to, aby ste každý deň dodržiavali nasledujúce zvyky:

Často sa hýbte

Cvičenie je cenné pre zdravý životný štýl a nevyžaduje si viac ako pár hodín týždenne. Neskutočne zdraví ľudia však neobmedzujú svoju fyzickú aktivitu len na cvičenie. Treba využívať každú príležitosť na to, aby ste sa hýbali. Prechádzajte sa, športujte, tancujte. Ľudia, ktorí žijú sedavo, majú vyššie riziká rôznych ochorení.

Článok pokračuje pod reklamou


Jedzte skutočné jedlá

Bez ohľadu na to, aký druh diéty uprednostňujete, snažte sa ju postaviť na skutočných jedlách (mäso, ryby, ovocie, zelenina, orechy, semená), ktoré obsahujú látky podporujúce vaše zdravie, ako sú vitamíny, minerály, vláknina, bielkoviny, zdravé tuky. Zbavte sa spracovaných jedál plných nezdravých tukov a cukrov, ktoré vedú akurát k vyššiemu riziku cukrovky a srdcovocievnych problémov.

Pravidelne sa zbavujte stresu

Vysoká hladina stresu je spojená z najrôznejšími fyzickými i duševnými problémami. Môže viesť k depresii, srdcovocievnym či dokonca kožným problémom. Nájdite si každý deň priestor na to, aby ste sa uvoľnili. Skúste jogu, meditáciu, dychové cvičenia alebo čokoľvek iné, čo vám pomôže zbaviť sa stresu.

Prijímajte veľa tekutín

Pre celkové zdravie a kvalitný život je dôležité, aby ste v dostatočnej pili vodu. Aj malá miera dehydratácie vie negatívne ovplyvniť vašu energiu, energiu a zdravie. Vyhýbajte sa alkoholu a kalorickým nápojom, pite veľa vody či čaju.

Dobre spávajte

Spánok je dôležité pre fyzické aj duševné zdravie. Počas neho dochádza aj k regenerácii svalov či buniek. Ak ho nemáte dostatok, regenerácia nebude dostatočná a zvýši sa u vás riziko srdcovocievnych ochorení, mŕtvice či obezity. Spávať by ste mali minimálne sedem hodín každú noc, ideálne vždy v rovnakom čase.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist