InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Prekvapujúce zvyky pri kardio tréningu, ktoré pália viscerálny tuk

14. 5. 2023
Prekvapujúce zvyky pri kardio tréningu, ktoré pália viscerálny tuk
Ľudia, ktorí sa snažia spáliť nadbytočné tuky, sa to často snažia dosiahnuť kardiovaskulárnym tréningom. Určité zvyky s ním súvisiace však môžu byť užitočné aj pre efektívnejšie pálenie viscerálneho tuku.

Pozri aj: Viscerálny tuk – čo je to a prečo je nebezpečný?

Podkožný tuk je ten, ktorý túžime spáliť. Spálenie toho viscerálneho je však dôležitejšie aj napriek tomu, že ho nevidíme – obaľuje totiž orgány a zvyšuje riziká rôznych ochorení, vrátane cukrovky a srdcovocievnych ochorení. Ktoré zvyky ho pomôžu spáliť rýchlejšie?

Článok pokračuje pod reklamou


Zakončovanie posilňovania kardiom

Ak sa pravidelne venujete posilňovaniu a nemáte dostatok času na kardiovaskulárny tréning v ostatné dni, môžete zahrnúť 10-20 minút kardia v miernej intenzite na záver vášho silového tréningu. Môžete využiť bežecký pás, stacionárny bicykel, eliptický trenažér, veslársky trenažér či akýkoľvek iný kardio stroj. Ak nemáte radi tieto stroje, môžete sa pokojne venovať aj rýchlej chôdzi vonku. Možno môžete ísť pešo domov z posilňovne.

Využívanie kardia počas prestávok medzi sériami

Počas posilňovania medzi sériami odpočívame. Tento čas sa však dá využiť aj na zahrnutie ľahkého kardia do tréningu. Je to dobrý spôsob, ako si zvýšiť tep srdca, zlepšiť kondíciu a spáliť tuky bez toho, aby ste museli pridať na čase, ktorý strávite v posilňovni. Ideálne je ľahké bicyklovanie, ležérne skákanie cez švihadlo alebo rýchly chôdza na páse.

Cvičenie vysoko intenzívneho intervalového tréningu

Viscerálny tuk veľmi dobre reaguje intervaly. Vhodným nástrojom na jeho pálenie je tak vysoko intenzívny intervalový tréning, pri ktorom striedate krátke intervaly oddychu s intervalmi práce na maximum. Takýto tréning by ste mohli absolvovať raz alebo dvakrát týždenne. Jeho princíp môžete uplatniť pri väčšine kardio aktivít, vrátane behania či bicyklovania.

Pozri aj: Vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT) a jeho najväčšie výhody


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist