InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Pekné a silné stehná si môžete vybudovať aj bez činiek

Autorka: Lucka  /   24. 6. 2023
Pekné a silné stehná si môžete vybudovať aj bez činiek
Ak si chcete vypracovať silné a pekné stehná, nemusíte to robiť len v posilňovni s využitím strojov a činiek. Existuje niekoľko efektívnych cvikov, ktoré môžete robiť doma len s využitím vlastnej váhy. Prinášame vám šesť tých najlepších.

Nasledujúce cviky môžete spojiť do jedného efektívneho tréningu, ktorý môžete vykonáva dva až trikrát do týždňa. Každý cvik cvičte v 10 až 15 opakovaniach v troch až piatich sériách. Ak si chcete vylepšiť kondíciu a podporiť spaľovanie tukov, cvičte kruhovým spôsobom – všetky cviky bez prestávky po sebe, potom si dajte pauzu a následne celý okruh zopakujte ešte dva až štyrikrát.

Drepy – tento cvik musí byť súčasťou každého tréningu spodnej časti tela a preto je aj vymenovaný ako prvý. Precvičíte ním prednú i zadnú časť stehien, ako aj zadok.

Článok pokračuje pod reklamou


Výpady – ďalším kľúčovým cvikom, ktorý sa dá cvičiť efektívne aj bez činiek, sú výpady. Je nutné trochu vyššie úroveň koordinácie, no nie je to nič náročné. Tento cvik je prínosní aj pre tých, čo dlho sedávajú.

Výpady do strany – sú odvodené od základných výpadov a ako už názov napovedá, nebude sa robiť výpad vpred, ale do strany. Viac sa do cvičenia zapájajú aj abduktory a adduktory.

Panvový most – pri tomto cviku sa zameriate na precvičenie zadnej časti stehien a sedacích svalov. Tie sa v hornej pozícii snažte precítiť.

Abdukcie v ľahu na boku – dajte sa na bok, pokrčte nohy v kolenách, okolo ktorých máte gumový pás. Následne horné koleno dvíhajte tak, že chodidlá máte stále vo vzájomnom kontakte. Precvičíte si tým najmä zadok, ale aj vonkajšiu stranu stehien.

Angličáky (burpees) – tento cvik okrem práce na dolnej časti tela zlepší aj vašu kondíciu a pomôže spevniť aj stred tela. Spálite vďaka nemu viac kalórií, vďaka čomu lepšie vyniknú aj vami vybudované svaly.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist