InstagramFacebookYoutube
Výživa

12 skvelých jedál, ktoré vám nenarušia chudnutie

03. októbra 2023
12 skvelých jedál, ktoré vám nenarušia chudnutie
Ak chcete schudnúť, nestačí vám venovať svoju energiu cvičeniu. Musíte ho doplniť aj o vhodnú stravu. Tá je základom. Správne jedlá vám chudnutie nenarušia a dokonca podporia. Ide o jedlá, ktoré vás nasýtia, ale nezvýšia významne kalorický príjem a nevedú k prejedaniu. Na 12 takých sa teraz pozrieme.

Bobuľovité ovocie – čučoriedky, jahody a iné druhy bobuľovitého ovocia dokážu znížiť vašu chuť na sladké, pričom vám dodajú veľa cenných živín pre zdravie. A pre vyšší obsah vody obsahujú relatívne málo kalórií.

Červený melón – toto ovocie je z viac ako 90 percent tvorené vodou, preto ho môžete zjesť vo väčšom množstve a neprijmete toľko kalórií. Jedna šálka ich obsahuje len okolo 40-50. Zaberie miesto v žalúdku, takže vás aj nasýti.

Článok pokračuje pod reklamou


Vaječný bielok – obsahuje veľa bielkovín a málo kalórií, vďaka čomu budete sýty a nezvýšite si významne kalorický príjem. Bielko z jedného veľkého vajca má 4 gramy bielkovín a len 15 kalórií.

Grapefruit – pomáha bojovať so zápalmi a znižovať krvný tlak, no hodí sa aj do procesu chudnutia, pretože vie človeka zasýtiť a obsahuje len zhruba 70 kalórií na jeden kus.

Grécky jogurt – jedna šálka čistého gréckeho jogurtu obsahuje okolo 20 gramov bielkovín, ktorí vás efektívne zasýtia. Kalórie? Nie viac ako 130. Grécky jogurt pritom zlepšuje aj zdravie tráviaceho systému.

Hríby – dokážu bojovať s chuťou do jedla, obsahujú málo kalórií, pomerne veľa vlákniny a sú pomerne všestranné v kuchyni. Nájdete v nich aj slušné množstvo bielkovín.

Jablká – okrem toho, že sú plné cenných živín, obsahujú aj veľa vlákniny, ktorá zvyšuje sýtosť. Jedno jablko pritom neobsahuje viac ako zhruba 60 kalórií.

Karfiol – obsahuje veľa vlákniny, ktorá vás pomáha nasýtiť. Jedna šálka karfiolu pritom obsahuje nie viac ako 20 kalórií. Dá sa pripravovať všetkými možnými spôsobmi, takže vám bude v diéte užitočným pomocníkom.

Kyslé uhorky – pre vysoký obsah vody obsahujú minimum kalórií a pomôžu znížiť vašu chuť do jedla aj svojou výraznou chuťou.

Kuracie prsia – ide o jeden z najlepších zdrojov bielkovín, ktorý obsahuje relatívne málo kalórií. 100 gramov kuracích pŕs obsahuje až 24 gramov bielkovín a len niečo cez 120 kalórií.

Mrkva – uspokojíte ňou aj chuť na niečo chrumkavé. Jedna mrkva obsahuje asi len 30 kalórií a je dobrým zdrojom vlákniny, draslíka, vitamínov C a A. Je lacná a všestranná.

Špenát – keď sa snažíte chudnúť, listová zelenina je jednou z top volieb do vašej stravy, pretože obsahuje veľmi málo vlákniny, no dosť cenných živín. Príkladom je špenát, ktorý na jednu šálku obsahuje len sedem kalórií a je dobrým zdrojom vitamínov A, C, K, ako aj železa a horčíka.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist