Ak hľadáte nenáročný spôsob, ako si udržať motiváciu a dosiahnuť pri svojej cvičebnej snahe úspech, inšpiráciou vám môže byť aj nasledujúcich 17 jednoduchých tipov:
Nájdite si tréningového partnera – navzájom sa budete podporovať a obaja budete mať zodpovednejší prístup k tréningu.
Dbajte na pestrosť – dôležité je, aby vás cvičenie nezačalo nudiť. Preto raz za čas veci obmeňte, či už pôjde o čas tréningu, typ tréningu, cviky, série, opakovania a podobne.
Kúpte si nove oblečenie – ak cítite, že strácate záujem o cvičenie, impulz by vám mohla dodať kúpa nového tréningového oblečenia. Alebo kúpa bežného oblečenia, do ktorého ešte budete musieť trocha schudnúť.
Pripravte si zdravý pokrm vopred – dôležité je aj konzistentnosť stravy. Ak by sme narazili na prekážku, môže nás to demotivovať. Preto je dobré mať v zálohe pripravené vhodné jedlá.
Využite silu skupiny – zábavu, zodpovednosť i nadšenie vám môže dodať prerušenie rutiny a zapojenie sa do skupinového cvičenia. Môžete prejaviť aj svoju súťaživosť.
Stanovte si drobné ciele – ich priebežné dosahovanie vám bude dodávať nové dávky motivácie, až kým nedosiahnete cieľ hlavný.
Cvičte aspoň 10 minút – povedzte si, že budete cvičiť len 10 minút a potom uvidíte. V drvivej väčšine prípadov to spôsobí, že sa rozbehnete a nakoniec absolvujte dlhší a kvalitnejší tréning. A keď aj nie, je to lepšie ako nič.
Zapisujte si tréningy – budete vedieť na čom ste a pokroky viditeľné na vlastné oči vám pomôžu aj s udržaním motivácie.
Venujte sa športom – budete sa hýbať, posilňovať svaly a páliť kalórie, pričom vám to ubehne ako voda a ani si neuvedomíte námahu.
Nepodceňujte prípravu – vždy majte už o deň skôr vopred pripravené všetko, čo budete potrebovať na tréningu. Vyhnete sa potenciálnej bariére.
Vsaďte na hudbu – je preukázané, že hudba dokáže motivovať. A to nie len k tomu, že sa v posilňovni ukážete, ale aj k tomu, že budete cvičiť intenzívnejšie.
Využite podcast alebo audioknihu – alternatívou, najmä pri kardiovaskulárnom tréningu, môže byť počúvať hovorené slovo. Dozviete sa zaujímavosti a tréning vám ubehne rýchlejšie.
Foťte sa – niekedy si uvedomíte pokroky až vtedy, keď sa pozriete na to, ako ste vyzerali, keď ste začínali. Preto sa oplatí pravidelne sa fotiť.
Pripomeňte si dôvod – často zabúdame na to, prečo sme s cvičením začínali. Uvedomenie si dôvodu a jeho významu obnoví zápal k cvičeniu.
Buďte flexibilní – buďte pripravení upraviť časť vášho tréningu, jeho dĺžku alebo aj na to, že niekedy ho budete musieť vynechať.
Odmeňujte sa – ak dosiahnete svoj cieľ, menší či väčší, adekvátne sa odmeňte. Budete sa potom tešiť na splnenie ďalšieho medzníka. Ideálne je odmeňovať sa inak, ako nezdravým jedlom.
Myslíte pozitívne – nebolí, ak namiesto negatívneho myslenie začnete myslieť pozitívne. To, ako prehovárate sami k sebe, robí veľký rozdiel.
Čítať ďalší článok:
Štyri posilňovacie techniky, ktoré by ste mali vyskúšať Zdieľať na Facebooku