SlovakFitness.sk

Pre ženy 22. 07. 2017

Prečo sa nemôžete zbaviť toho tuku?

ikonka
Techniky, ktoré fungujú najlepšie pri cvičení a chudnutí tuku, fungujú rovnako pre mužov ako aj ženy. Napriek tomu sa im však zástupkyne nežného pohlavia často vyhýbajú a potom sa čudujú, prečo nedosahujú želaných výsledkov.

Ak máte kvalitne zostavený jedálniček a pravidelne cvičíte, bude pravdepodobne treba urobiť zmenu vo vašom tréningu, aby ste podporili spaľovanie tuku. A táto zmena sa bude týkať osvojenia si troch princípov, ktoré sú v „mužskom svete“ bežné. Netreba sa ich báť, v skutočnosti vám pomôžu vypracovať chudšie a pevnejšie telo, ktoré vám budú priateľky závidieť. Aké sú tie „tajomstvá“?

1. Nekomplikujte zbytočne veci

Zaraďovať do tréningu všetky tie zaujímavé a nové cviky je zábavné a môže eliminovať monotónnosť, no ak chcete výsledky, mali by ste sa držať základov. Mali by ste robiť cviky, ktoré sú osvedčené a využívajú sa už desaťročia. Najlepšie sú viackĺbové cviky, pri ktorých aktivujete viac svalov a vynaložíte na ne viac energie. K takýmto cvikom sa radia mŕtve ťahy, drepy, zhyby, kľuky či tlaky na ramená. A nebojte sa používať aj závažie, nemusíte sa báť, že budete vyzerať ako kulturistka, ale zmena bude pozitívna.

2. Robte menej kardia

Možno sa vám na prvý pohľad zdá kontraproduktívne venovať menej času aeróbnemu tréningu, pri ktorom sa pália tuky. Je pravda, že čím viac kardia robíte, tým viac energie spálite, ale nie je to primárne riešenie chudnutia. Malo by byť doplnkom k tréningu s činkami, pričom predpokladom maximálnej efektivity je správna diéta. Silový tréning pritom vedie k rýchlejšiemu metabolizmu a aktivácii hormónov, ktoré vám umožnia vychutnať si v miere aj jedlo, ktoré milujete. Kardio by ste mali robiť v dni bez silového tréningu alebo ak nemáte čas, tak hneď po ňom.

3. Pridajte na intenzite

Rast efektivity znamená, urobiť viac v rovnaký čas, prípadne viac či rovnako za čas kratší. Aby ste to pri cvičení dosiahli, musíte zvýšiť jeho intenzitu. V posilňovni by ste mali chcieť stráviť čo najmenej času a dosiahnuť v nej maximálne výsledky. Nie je pravda, že dlhší tréning je lepší. Lepší je ten intenzívnejší. Ak chcete razantne zmeniť svoje telo, musíte na tom aj popracovať. Pomôže zvýšenie váh, skrátenie prestávok medzi cvikmi alebo spojenie dvoch (alebo viacerých) cvikov do jednej super série, kedy prestávka nasleduje až po vykonaní oboch. Pri kardio tréningu sa zase jedná o využitie vysoko intenzívneho intervalové tréningu.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
Páľte tuky efektívne! Skúste vysoko intenzívny intervalový tréning

Článok bol pôvodne vydaný: 14.9.2013

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
ako-cvicit-jogu-zaklady-pre-zaciatocnickyAko cvičiť jogu - základy pre začiatočníčky damy-zoznamte-sa-s-kettlebellDámy, zoznámte sa s kettlebell zeny-nedostatok-vitaminu-d-a-chudnutieŽeny, nedostatok vitamínu D a chudnutieskvely-cvik-na-brucho-ktory-by-mala-vyskusat-kazda-zenaSkvelý cvik na brucho, ktorý by mala vyskúšať každá žena chudnite-a-budujte-silu-stvortyzdnovy-treningovy-plan-pre-zenyChudnite a budujte silu: Štvortýždňový tréningový plán pre ženy
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist