InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modela (23. časť) – Julian Tanaka a horná časť tela

17. 1. 2024

Julien Tanaka, plným menom Julien Tanaka Torres, je predstaviteľom juhoamerického fitness sveta. A to celkom úspešným. A aj preto sa dnes môžeme pozrieť na jeden z jeho tréningov.

Tanaka pochádza z Kolumbie, kde sa rýchlo zaradil medzi vrcholných kulturistov a neskôr presadil aj vo svete svetového fitness modelingu. Okrem toho však venoval pozornosť aj svojmu osobnému rastu a stal sa manažérom poprednej športovej spoločnosti.

To, že je trénovanie jeho vášňou, dokumentuje aj skutočnosť, že rád cvičí až šesťkrát do týždňa. Spôsob cvičenia strieda, neodmietne ani tréningu celého tela, no väčšinou vsádza na splitový tréning.

Článok pokračuje pod reklamou


V tomto prípade sa pozrieme na tréning hornej časti tela, ktorý absolvoval v sobotu pred dňom voľna. To už mal za sebou pondelkový tréning hrudníka a bicepsov, utorkový tréning nôh, stredajší tréning chrbta a tricepsov, štvrtkový tréning ramien a piatkový tréning nôh.

Táto tréningová jednotka zahŕňala sedem rôznych cvikov a takmer každý cvičil v štyroch sériách. Výnimkou boli Arnoldove tlaky, ktoré boli presným stredom tréningu. Pred nimi absolvoval tlaky s veľkou činkou na šikmej lavičke, armádne tlaky, sťahovanie hornej kladky s obojručným „V“ adaptérom. Poslednými troma cvikmi tréningu boli krčenie ramien, bicepsové zdvihy s EZ tyčou a tricepsové stláčanie kladky s lanovým adaptérom.

Postupne teda precvičil hrudník, ramená, chrbát, ramená a trapézy, bicepsy a tricepsy.

Tréning hornej časti tela Juliana Tanaku
Cvik Série Opakovania
Tlaky s veľkou činkou na šikmej lavici 4 10
Armádne tlaky 4 6
Príťahy hornej kladky s obojručným V adaptérom (paralelný úchop) 4 15
Arnoldove tlaky 5 6
Krčenie ramien 4 15
Bicepsové zdvihy s EZ tyčou 4 10
Tricepsové stláčanie kladky s lanovým adaptérom 4 12Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist