InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

O titul Mr. Olympia zabojujú aj traja predošlí víťazi!

25. septembra 2013
O titul Mr. Olympia zabojujú aj traja predošlí víťazi!
Absolútna profesionálna špička v kulturistike si to cez víkend namieri do amerického Las Vegas, kde sa už tradične koncom septembra uskutoční najvýznamnejšie kulturistické podujatie na svete, Mr. Olympia.

Tento rok sa jej v hlavnej open kategórií zúčastní niekoľko borcov, ktorí môžu ohroziť obhajobu Phila Heatha, predovšetkým navracajúci sa štvornásobný víťaz Jay Cutler či menší, ale monštruózny Kai Greene. Na pódium vystúpi aj Dexter Jackson, ktorý je jedným z troch stále aktívnych víťazov Sandowovej sošky. Čiernymi koňmi by však mohli byť aj iní pretekári.

Z tých kulturistov, ktorí si vybojovali pozvánku na vrcholné podujatie sezóny, potvrdili svoju účasť všetci s výnimkou kanadského kulturistu Bena Pakulskiho, ktorý sa Olympie nezúčastní pre rodinné dôvody. Otázne je, či sa zúčastní aj Poliak Robert Pietrkowicz, ktorý sa zotavoval z operácie tricepsu.

Článok pokračuje pod reklamou


V open kategórii svoju prihlášku potvrdili: Baitollah Abbaspour (Irán), Lionel Beyeke (Francúzsko), Evan Centopani (USA), Brandon Curry (USA), Jay Cutler (USA), Mamdouh Elssbiay (Kuvajt), Toney Freeman (USA), Kai Greene (USA), Phil Heath (USA), Dexter Jackson (USA), Johnnie Jackson (USA), Steve Kuclo (USA), Victor Martinez (Dominikánská rep.), Cedric McMillan (USA), Essa Obaid (UAE), Robert Piotrkowicz (Poľsko), Shawn Rhoden (USA), Branch Warren (USA), Roelly Winklaar (Holandsko) a Dennis Wolf (Nemecko).

Pri pohľade na menoslov je zrejmé, že 49. ročník súťaže bude jeden z najnabitejších v histórii, veď ešte nikdy predtým na pódiu nestalo naraz šesť kulturistov, ktorí sa v minulosti umiestnili v prvej dvojke.

Traja šampióni na jednom pódiu

Ako sme už spomínali, súťaže sa zúčastnia aj traja víťazi Mr. Olympia, pričom dvaja z nich súťaž vyhrali viacnásobne. Sú nimi:

Jay Cutler (USA)
Tituly: 4 (2006, 2007, 2009, 2010)
Minulý rok: nezúčastnil sa
Vek: 40
Profesionálny debut: 1998
Počet účastí na Mr. Olympa: 12

Phil Heath (USA)
Tituly: 2 (2011, 2012)
Minulý rok: 1. miesto
Vek: 33
Profesionálny debut: 2006
Počet účastí na Mr. Olympa: 5

Dexter Jackson (USA)
Tituly: 1 (2008)
Minulý rok: 4. miesto
Vek: 43
Profesionálny debut: 1999
Počet účastí na Mr. Olympa: 13

Okrem toho súťaž absolvujú aj traja pretekári, ktorí v minulosti skončili druhí a radi by konečne siahli aj na najvyšší stupienok – Kai Greene (vlani 2. miesto), Branch Warren (vlani 5. miesto) a Victor Martinez (vlani sa nezúčastnil), ktorý však reálnu šancu na veľký úspech tento rok nemá.

Spomienka na minulý rok

V minulom roku sa z celkového prvenstva tešil Phil Heath, ktorý tak obhájil titul z roku 2011. Jeho najväčším súperom bol Kai Greene a milým prekvapením bol tretí Shawn Rhoden. Jay Cutler sa súťaže nezúčastnil.

Poradie v roku 2012: 1. Phil Heath, 2. Kai Greene, 3. Shawn Rhoden, 4. Dexter Jackson, 5. Branch Warren, 6. Dennis Wolf, 7. Toney Freeman, 8. Evan Centopani, 9. Johnnie Jackson, 10. Lionel Beyeke, 11. Ben Pakulski, 12. Roelly Winklaar, 13. Ronny Rockel, 14. Essa Obaid, 15. Hidetada Yamagishi, 16. Baitollah Abbaspour, 16. Bill Wilmore, 16. Fred Smalls, 16. Michael Kefalianos.
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist