Kulturistika

V Las Vegas sa rozdá milión dolárov + účastníci a harmonogram

26. septembra 2013

Už v piatok sa začne program Olympia Weekendu, ktorého vrcholom bude súťaž kulturistov Mr. Olympia, v ktorej sa dozvieme meno najlepšieho profesionálneho kulturistu roka. Okrem toho sa však v Las Vegas bude súťažiť aj v iných kategóriách.

Účastnici Olympia Weekend 2014

Mr. Olympia : Baitollah Abbaspour, Lionel Beyeke, Evan Centopani, Brandon Curry, Jay Cutler, Mamdouh Elssbiay, Toney Freeman, Kai Greene, Phil Heath, Dexter Jackson, Johnnie Jackson, Steve Kuclo, Victor Martinez, Cedric McMillan, Essa Obaid, Robert Piotrkowicz, Shawn Rhoden, Branch Warren, Roelly Winklaar a Dennis Wolf.

Olympia 212 Showdown: Kevin English, James Lewis, David Henry, Eduardo Correa, Jose Raymond, Al Auguste, Troy Alves, Tricky Jackson, Sami al Haddad, Mark Dugdale, Guy Cisternino a Raul Carrasco.

Ms. Olympia (kulturistika žien): Jennifer Abshire, Rita Bello, Juanita Blaino, Brigita Brezovac, Tina Chandler, Anne Luise Freitas, Monique Jones, Tammy Jones, Debi Laszweski, Cathy LeFrancois, Yaxeni Oriquen-Garcia, Alina Popa a Iris Kyle.

Fitness Olympia : Michelle Blank, Myriam Capes, Bethany Cisternino, Regiane Da Silva, Nicole Duncan, Ryall Graber-Vasani, Oksana Grishina, Fiona Harris, Tanji Johnson, Whitney Jones, Diana Monteiro, Natalie Planes, Trish Warren a Adela Garcia.

Figure Olympia : Kati Alander, Dana Ambrose, Swann Cardot, Heather Dees, Allison Frahn, Mallory Haldeman, Candice John, Candice Keene, Candice Lewis, Kamla Macko, Camala Rodriquez, Kim Sheppard, Genn Strobo, Alea Suarez, Ann Titone, Natalie Waples, Nicole Wilkins a Erin Stern.

Bikini Olympia : Stacey Alexander, Gigi Amurao, Jennifer Andrews, Jessica Arevalo, Narmin Assria, Tiffany Boydston, Michelle Brannan, Candice Conroy, Lacey DeLuca, Tawna Eubanks, Ashley Kaltwasser, Courtney King, Vladimíra Krásová (CZE), Amanda Latona, Ashley LeBlanc, Polliana Moss, Justine Munro, Noemi Olah, India Paulino, Yeshaira Robles, Anna Virmajoki a Nathalia Melo.

Olympia Women´s Physique Showdown : Dana Linn Bailey, Tycie Coppett, Valeri Gangi, Karin Hobbs, Sara Hurrle, Julianna Malacarne, Tamee Marie, Patricia Mello, Karina Nascimento, Venus Nguyen, Mindi O’Brien, Jamie Pinder, Jillian Reville, Mikaila Soto, Sabrina Taylor a Toni West.

Olympia Men´s Physique Showdown : Matthew Acton, Michael Anderson, Tyler Anderson, Anton Antipov, Jeremy Buendia, Alex Carneiro, Matt Christianer, Steve Cook, Sadik Hadzovic, Stephen Mass, John Nguyen, Jason Poston, Jeff Seid, William Sillivan, Mark Anthony Wingson a Tory Woodward.

O čo sa súťaži?

Okrem prestíže si úspešní pretekári odnesú domov aj šek na zaujímavé sumy. Na najvyššie odmeny sa pochopiteľne môžu tešiť hlavní aktéri súťažiaci v rámci Mr. Olympie, ktorí si rozdelia 675 000 amerických dolárov. Celkovo sa na prémie dá rovný milión dolárov, čo je rekordná čiastka. Ako bude rozdelená medzi jednotlivé kategórie?

» Mr. Olympia – 675 000 $
» Olympia 212 Showdown – 65 000 $
» Ms. Olympia – 60 000 $
» Fitness Olympia – 60 000 $
» Figure Olympia – 60 000 $
» Bikini Olympia – 40 000 $
» Olympia Women´s Physique Showdown – 20 000 $
» Olympia Men´s Physique Showdown – 20 000 $

Harmonogram a priamy prenos

Tohtoročná Olympia nebude mať odlišný rozvrh ako predošlé ročníky. Vo štvrtok absolvujú kulturisti v kategórii do 212 libier váženie a súťažiacich v open kategórii bude zase čakať tlačová konferencia.

Súťažiť sa začne už v piatok, kedy sú na programe semifinálové kolá všetkých kategórií s výnimkou Olympia 212 Showdown a kategórie physique mužov. Spoznáme aj mená prvých víťazov, keďže sú na pláne finále kategórií fitness, bikini a ženskej kulturistiky.

Vrchol súťaže prinesie sobota, kedy sa uskutočnia semifinále kategórie do 212 libier, physique mužov. V rovnaký deň sa dozvieme aj víťazov týchto kategórii, rovnako ako aj kategórii physique žien, figure a na samý záver príde finále Mr. Olympie.

Piatkové finálové kolá a semifinále Mr. Olympie sa budú dať sledovať v priamom prenose na webe Bodybuilding.com (odkaz tu). Začne v sobotu nad ránom o 3:30 nášho času. Na druhý deň, v ten istý čas, budete môcť sledovať aj finále zvyšných kategórií.

Zajtra sa zameriame na Mr. Olympiu, favoritov, ich prípravu a ciele.