InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Cutler chce vyhrať piaty titul, Heath túži po hetriku

27. septembra 2013
Cutler chce vyhrať piaty titul, Heath túži po hetriku
Cez víkend sa uskutoční 49. ročník prestížnej kulturistickej súťaže Mr. Olympia. Hoci sa o ňom hovorí ako o jednom z najnabitejších ročníkov v histórii, skutočných favoritov na titul je hŕstka. Opäť by to mohol byť súboj len medzi dvoma kamarátmi, Philom Heahom a Jayom Cutlerom.

Tento ročník je výnimočný tím, že sa na pódium po ročnej prestávke vracia Cutler, ktorý ambiciózne vyhlasuje, že chce získať svoj piaty triumf, ktorým by sa priblížil na rozdiel jedného k legendárnemu Dorianovi Yatesovi. Najväčším favoritom je však obhajca Heath, ktorý by rád získal svoju tretiu Sandowovu sošku v rade.

Výborne pripravený sa javí byť aj niekdajší šampión Dexter Jackson, no útočiť na prvenstvo by mohli aj ambiciózni kulturisti ako Kai Greene či Shawn Rhoden, ktorí vlani skončili v prvej trojke. Napriek tomu, že k týmto menám možno pripočítať aj niekoľko čiernych koňov, dookola sa opakuje len jedná otázka: Vráti sa Jay Cutler úspešne alebo dokáže Phil Heath zaknihovať víťazný hetrik?

Článok pokračuje pod reklamou


V médiách je to tak súboj Heath vs. Cutler a my sa práve na týchto dvoch pretekárov podrobnejšie zameriame.

Jay Cutler

Jay Cutler je jediným kulturistom v histórii, ktorý dokázal získať titul rok po tom, čo oň pri neúspešnej obhajobe prišiel (v roku 2008 vyhral ho porazil Dexter Jackson). Teraz sa bude pokúšať napodobniť Arnolda Schwarzeneggera, ktorý získal svoj siedmy titul po prestávke od kulturistiky. Štyridsaťročný Cutler ju mal ročnú a ak by tento rok zvíťazil, oslávil by piaty titul v kariére. Ak príde dobre pripravený, šancu mať bude.

Náš tip: Cutler sa vráti na 2. alebo 3. mieste.Phil Heath

Phil Heath by sa tento rok chcel stať siedmym kulturistom histórie, ktorý získal tri tituly v rade. nedokázal to pred ním ani Jay Cutler. Heath má výhodu v tom, že mohol ešte zapracovať na minuloročnej forme, ktorej takmer nič nechýbalo. Po poctivej príprave sa cíti veľmi sebavedomo a súťaže sa už nevie dočkať. Tridsaťtriročný Američan je hladný po úspechu, no vie, že predovšetkým od Cutlera a Kaia Greenea môže očakávať agresívny útok na prvenstvo.

Náš tip: Heath získa tretí titul v rade.Mohli by pozitívne prekvapiť

Okrem týchto dvoch „superfavoritov“ však nemôžeme ignorovať ani ostatných borcov, a tak si predstavíme tých, ktorí by sa mohli postarať o milé prekvapenie na popredných priečkach. Reálne má na to aj jeden nováčik z Egypta...

KAI GREENE (USA)
Tituly: 0
Minulý rok: 2. miesto
Vek: 38
Profesionálny debut: 2005
Počet účastí na Mr. Olympia: 4
Cieľ: víťazstvoDEXTER JACKSON (USA)
Tituly: 1 (2008)
Minulý rok: 4. miesto
Vek: 43
Profesionálny debut: 1999
Počet účastí na Mr. Olympia: 13
Cieľ: prvá päťkaSHAWN RHODEN (USA)
Tituly: 38
Minulý rok: 3. miesto
Vek:
Profesionálny debut: 2010
Počet účastí na Mr. Olympia: 2
Cieľ: prvá trojkaBRANCH WARREN (USA)
Tituly: 0
Minulý rok: 5. miesto
Vek: 38
Profesionálny debut: 2004
Počet účastí na Mr. Olympia: 5
Cieľ: fináleMAMDOUH ELSSBIAY (EGYPT)
Tituly: 0
Minulý rok: -
Vek: 29
Profesionálny debut: 2013
Počet účastí na Mr. Olympia: 0
Cieľ: finále
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist