Leah Grothová z Best Life sa dala dokopy z osobnými trénermi Annou Kaiserovou, Samanthou Harteovou a Danielom McKennom, s ktorými prišli na osem jednoduchých krokov, ktoré vás dovedú k chudému telu bez potreby členstva vo fitku:
Stanovte si cieľ – predtým, ako začnete svoju cestu, by ste mali poznať destináciu, kam idete. Stanovte si pritom ciele, ktoré vás budú poháňať dopredu, či už pôjde o chudnutie alebo budovanie svalov.
Urobte záväzok – následne sa zaviažte sami sebe, že budete dodržiavať tréningový a výživový plán, ktoré budú zostavené tak, aby vás k stanovenému cieľu dostali. Dodržujte ich s trpezlivosťou a konzistentnosťou.
Zostavte si výživový plán – hoci môžete viac pozornosti venovať tréningu, mimoriadne dôležitým faktorom pri budovaní sily svalov i pri chudnutí je výživa. Je dôležité, aby ste mali jedálniček vyskladaný tak, aby bol vhodný pre konkrétny cieľ. Chudnutie si napríklad vyžaduje kalorický deficit, budovanie svalov kalorický nadbytok. Najlepšie je, keď jeho zostavenie ponecháte na experta.
Nájdite správny tréningový plán – niektorí ľudia preferujú viac posilňovania, iní viac aeróbnych aktivít. Nájdite si tréningový plán, ktorý sedí vašim preferenciám a je v súlade s vašimi cieľmi. Potom sa ho aspoň pár mesiacov držte.
Posilňujte doma s jednoručkami – investujte do jednoručných činiek, najlepšie nastaviteľných, aby ste mohli využívať väčšie spektrum záťaže. Len jednoručky vám stačia k tomu, aby ste absolvovali doma kvalitný tréning.
Cvičte doma s váhou vlastného tela – doplniť jednoručky niečím, čo už máte a nič to nestojí? Využite doma cviky s vlastnou váhou tela, ako sú kľuky, drepy, angličáky, skracovačky, výpady, skákací panák a podobne. Investujte do hrazdy medzi dvere a môžete robiť aj zhyby.
Chodievajte na prechádzky – jeden až dva dni v týždni by ste si mali dať od cvičenia prestávku. Každý deň by ste sa mali aspoň desať minút venovať prechádzaniu a cez dni voľna by ste sa mu mali venovať dlhšie.
Pite a spite – je dôležité starať sa o svoje telo a k tomu patrí aj dostatočný pitný režim, vďaka ktorému telo funguje efektívnejšie, a kvalitný a dlhší spánok, počas ktorého telo regeneruje. Budete sa cítiť lepšie, vaše pokroky budú rýchlejšie a budete aj odolnejší po zdravotnej stránke.
Čítať ďalší článok:
Kolieskové korčule: Aké prínosy vám prinesie korčuľovanie? Zdieľať na Facebooku