InstagramFacebookYoutube
Tréning

Fitness fakty: Cvičenie zlepšuje náladu

04. októbra 2013
Fitness fakty: Cvičenie zlepšuje náladu
Každý druhý piatok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Fakt:

Cvičenie zlepšuje náladu

Prečo je to tak:

Jednou z propagovaných výhod cvičenia je aj zlepšenie mentálneho stavu jedinca a zlepšenie jeho nálady. Tento efekt je faktom, pretože ho potvrdili aj vedecké štúdie. Samozrejme, výnimku môžu tvoriť tréningy v extrémnych podmienkach, no bežné cvičenie má pozitívny dopad na náladu jedinca.

Článok pokračuje pod reklamou


Vedci tento vplyv odôvodňujú tým, že pri cvičení mozog vylučuje endorfíny, adrenalín, serotonín a dopamín. Tieto látky spoločne pracujú tak, že sa jednoducho cítite lepšie. Navyše, po cvičení sa budete cítiť spokojný aj sami so sebou, pretože ste práve niečo dokázali. Najlepšie na zlepšenie nálady sa považujú kardiovaskulárne a aeróbne cvičenia, joga i posilňovanie v ľahšej a miernej intenzite.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Fitness fakty: Vitamín D prospeje vašim kostiamZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist