Práve to si človek musí v prvom rade uvedomiť – riešenie je plne v jeho rukách, resp. v tomto prípade v jeho hlave. Ak potrebujete dodať motiváciu, môžete tak urobiť aj pomocou nasledujúcich desiatich tipov:
Definujte si svoje „prečo“ – niekto cvičí len pre potešenie z cvičenia, no väčšina ľudí cvičením chce niečo dosiahnuť. A ak to niečo nepoznáte, bude sa vám ťažko odhodlávať k cvičeniu v ťažké dni. Jasne si stanovte cieľ, ktorý je jasný a pre vás zmysluplný. Pravidelne si ho pripomínajte.
Najmite si osobného trénera – osobný tréner vás donúti k cvičeniu nie len tým, že ho nebudete chcieť sklamať, ale aj tým, že ho za jeho služby platíte. Navyše, dokáže vás lepšie nasmerovať k vašim cieľom.
Trénujte s kamarátom – ak nechcete platiť trénera, potom sa dohodnite na spoločnom cvičení s kamarátom alebo rodinným príslušníkom. Aj on vie pomôcť k tomu, aby ste boli s cvičením konzistentní. Aj cvičenie bude zábavnejšie.
Venujte sa cvičeniu, ktoré vás baví – ak budete mať pri cvičení zábavu, tak pri ňom aj dlhšie vydržíte. Preto by ste mali hľadať formy tréningu, ktorý by ste si užívali. Nemá zmysel robiť dokola niečo, čo neznášate. Vždy existujú vhodnejšie alternatívy.
Urobte si z cvičenia hru – šport je fyzická forma zábavy, ktorá vám ponúka méty na prekonávanie. Ak vás nebaví prekonávanie vlastných rekordov, tak sa zapojte do športu, v ktorom budete môcť súperiť s ostatnými.
So snahou to nepreháňajte – ak to budete s cvičením preháňať, vyhoríte. Potrebujete aj oddych a to nie len z fyzických, ale aj psychických dôvodov. Mentálne tiež pomáha, keď tréningy pravidelne obmieňate.
Nastavte si časovať – aj drobný tréning je lepší ako žiadny. Nastavte si časovač na 10 minút a cvičte do ich vypršania. A viete čo? Často sa vám bude chcieť v cvičení pokračovať!
Choďte von – prostredie posilňovne nemusí byť pre každého. Cvičenie vonku vám pritom dodá aj mentálnu vzpruhu. Môžete sa venovať chôdzi, behu, bicyklovaniu, korčuľovaniu či dokonca silovému cvičeniu s vlastným telom.
Pustite si hudbu – osvedčená stratégia, ktorú väčšinou funguje. Pustite si obľúbené pesničky, ktoré vás nabudia energiou a dostanú do zóny.
Prihláste sa na súťaž – niekedy je najlepšie, ak vás do tréningov tlačí tlak z toho, že sa k vám blíži významnú udalosť. Prihláste sa na bežeckú súťaž alebo podobnú udalosť, na ktorú sa budete musieť pripravovať, ak si nebudete chcieť urobiť hanbu.
Čítať ďalší článok:
Toto sú najlepšie cviky pre silu predlaktia a úchopu