InstagramFacebookYoutube
Tréning

Tréningové fitness tipy (2.)

15. marca 2013
Tréningové fitness tipy (2.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

4. / Zbavte sa vzpieračského opaska
Trénujete so vzpieračským opaskom? Prospešnejšie bude, ak sa jeho využívania vzdáte. Dlhodobé používanie opaska oslabuje svalstvo v oblasti brucha a spodného chrbta. Preto je lepšie používať ho len vtedy, keď je to skutočne nutné – pri veľkých váhach u cvikoch ako sú drepy, mŕtve ťahy či tlaky veľkej činky za hlavou.

5. / Rýchlejší tréning rúk
Chcete minimalizovať čas venovaný rozvoju paží, ale nechcete obmedziť počet sérií? Spojte si tréning bicepsov a tricepsov, pričom po jednej sérii cviku pre rozvoj bicepsov sa presuňte na vykonanie série cviku pre tricepsy. Kým precvičujete jeden sval, ten druhý odpočíva. Nebudete tak potrebovať také dlhé prestávky medzi sériami.

Článok pokračuje pod reklamou


6. / Robte viac zhybov
Mnoho cvičencov uprednostňuje na rozvoj latissimov sťahovanie kladky. Králom cvikov na ich rozvoj sú však často opovrhované zhyby. Ak vám zdá ťažšie priťahovanie tela k tyči, predstavte si, že tyč sťahujete dole. Je to síce len otázka myslenia, ale skutočne sa vám bude zdať cvik o niečo ľahší.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (1.)Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist