SlovakFitness.sk

Zaujímavosti 09. 07. 2017

Bojíte sa porážky? Pite zelený čaj alebo kávu

ikonka
Zelený čaj a káva sú známe pre svoje povzbudivé účinky. Okrem dodania energie vám však ich každodenný príjem výrazne zníži šancu utrpenia porážky. Vyplýva to z najnovšej štúdie japonských vedcov.

Výskum zahŕňal 83 269 dobrovoľníkov vo veku 45 až 74 rokov, medzi ktorými boli muži i ženy. Výskumníci objavili, že čím viac osoby pili zeleného čaju, tým viac sa znižovalo ich riziko mŕtvice.

„U ľudí, ktorí pijú zelený čaj, je až o 20 % nižšie riziko mŕtvice,“ povedal Dr. Ralph Sacco, ktorý na porovnanie zobral skupinu ľudí so štyrmi šálkami denne oproti tej, ktorá neprijala ani kvapku.

Čo sa týka kávy, u nej vedci zistili, že už len jej jedna šálka znižuje o zhruba 20 % šancu utrpenia cievnej mozgovej príhody. Výskum trval 13 rokov, no nepodarilo sa presne zistiť, prečo tomu tak je.

„Nie je jasné, či hlavné výhody získané kávy a zeleného čaju pochádzajú z kofeínu alebo z inej ingrediencie,“ povedal Sacco. „Ľudia, ktorí pijú viac kávy a čaju sú atletickejší a zdravší.“

V minulosti iné štúdie tvrdili, že mierne množstvo kávy znižuje aj šancu utrpenia infarktu. Toto spojenie ukázali aj v prípade zeleného čaju. Táto aktuálna však nenašla žiadne prepojenie medzi ich pitím a infarktom.

Na záver Sacco pripomína, že nestačí len prijímať kávu alebo zelený čaj, aby sa znížilo riziko porážky: „Mohlo by to byť nápomocné, ale ľudia by tiež nemali fajčiť, mali by byť fyzicky aktívnejší a dodržiavať dobrú diétu.“

Článok bol pôvodne vydaný: 16.3.2013

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
15-tipov-ktore-vam-pomozu-udrzat-mod-palenia-tukov15 tipov, ktoré vám pomôžu udržať mód pálenia tukovgen-sposobujuci-chut-na-sladke-bojuje-proti-tukomGén spôsobujúci chuť na sladké bojuje proti tukomcitte-sa-a-vyzerajte-lepsie-riesenia-troch-problemov-suvisiacich-so-starnutimCíťte sa a vyzerajte lepšie: Riešenia troch problémov súvisiacich so starnutímtop-3-hodinky-suunto-ktore-vas-nezruinujuTOP 3 hodinky Suunto, ktoré vás nezruinujúako-dlho-trva-kym-u-vas-nastupi-pretrenovanieAko dlho trvá, kým u vás nastúpi pretrénovanie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist