Tréning

Skvelý cvik pre tých, čo celý deň presedia za počítačom

20. januára 2014
Skvelý cvik pre tých, čo celý deň presedia za počítačom
Ak patríte medzi nás, čo máme sedavé zamestnanie a veľa času trávime pred počítačom, potom viete, že takáto pozícia nie je práve najzdravšia. Preto vám dnes prinášame cvik, ktorý vám pomôže behom pol minúty.

Sedenie, nie len pred počítačom, ale aj pred televízorom alebo v aute, je pozíciou, ktoré vedie k tuhosti svalstva a jeho nevyrovnanosti, nepružnosti a nakoniec k slabému držaniu tela. Problémy vyústia aj v bolesti bedier či krížov.

Ak takto trávite významnú časť dňa, potrebujete niečo, čím telo ponaťahujete a pomôžete dostať do správnej a vzpriamenej polohy. Ak chcete niečo také urobiť behom krátkeho času, máme pre vás ako tip jeden cvik.

Tento cvik však neurobí zázrak, ak ho budete robiť len sem-tam alebo len krátkodobo. Rozdiel uvidíte až po niekoľkých týždňoch, možno mesiacoch. Jeho výhodou však je, že skutočne funguje pre mobilitu a flexibilitu tela a je jednoduchý. Behom krátkej doby cvičenia ním dosiahnete efekt, ktorý by ste museli hľadať u zoskupenia viacerého počtu cvikov. Navyše, nepotrebujete žiadnu výbavu a ani veľa miesta.

Cvik sa volá hrudný most a prináša so sebou aj okamžité uvoľnenie v bedrách, ramenách a chrbte. Bude sa po ňom cítiť dobre a jeho pravidelným opakovaním si dlhodobo pomôžete pri bolestiach bedier či krížov, pri nesprávnom držaní tela a pri iných komplikáciách vznikajúcich neustálym sedením.

Prevedenie samotného cviku je celkom jednoduché, ale namiesto toho, aby sme ho tu popisovali krok po kroku, priložíme sem video, na ktorom vidíte, ako by ste ho mali vykonávať.