InstagramFacebookYoutube
Tréning

Skvelý cvik pre tých, čo celý deň presedia za počítačom

20. januára 2014
Skvelý cvik pre tých, čo celý deň presedia za počítačom
Ak patríte medzi nás, čo máme sedavé zamestnanie a veľa času trávime pred počítačom, potom viete, že takáto pozícia nie je práve najzdravšia. Preto vám dnes prinášame cvik, ktorý vám pomôže behom pol minúty.

Sedenie, nie len pred počítačom, ale aj pred televízorom alebo v aute, je pozíciou, ktoré vedie k tuhosti svalstva a jeho nevyrovnanosti, nepružnosti a nakoniec k slabému držaniu tela. Problémy vyústia aj v bolesti bedier či krížov.

Ak takto trávite významnú časť dňa, potrebujete niečo, čím telo ponaťahujete a pomôžete dostať do správnej a vzpriamenej polohy. Ak chcete niečo také urobiť behom krátkeho času, máme pre vás ako tip jeden cvik.

Článok pokračuje pod reklamou


Tento cvik však neurobí zázrak, ak ho budete robiť len sem-tam alebo len krátkodobo. Rozdiel uvidíte až po niekoľkých týždňoch, možno mesiacoch. Jeho výhodou však je, že skutočne funguje pre mobilitu a flexibilitu tela a je jednoduchý. Behom krátkej doby cvičenia ním dosiahnete efekt, ktorý by ste museli hľadať u zoskupenia viacerého počtu cvikov. Navyše, nepotrebujete žiadnu výbavu a ani veľa miesta.

Cvik sa volá hrudný most a prináša so sebou aj okamžité uvoľnenie v bedrách, ramenách a chrbte. Bude sa po ňom cítiť dobre a jeho pravidelným opakovaním si dlhodobo pomôžete pri bolestiach bedier či krížov, pri nesprávnom držaní tela a pri iných komplikáciách vznikajúcich neustálym sedením.

Prevedenie samotného cviku je celkom jednoduché, ale namiesto toho, aby sme ho tu popisovali krok po kroku, priložíme sem video, na ktorom vidíte, ako by ste ho mali vykonávať.
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist