InstagramFacebookYoutube
Suplementy

Recenzia: Hot Blood 2.0 od Scitec Nutrition

19. marca 2014
Recenzia: Hot Blood 2.0 od Scitec Nutrition
Po menšej prestávke sme tu opäť s recenziou konkrétneho suplementu. Naposledy sme testovali predtréningový stimulant Pow3rd 2.0 a dnes od rovnakej firmy Scitec Nutrition budeme testovali ďalší doplnok z podobného radu – Hot Blood 2.0. Okrem iného sa aj dozviete, ktorý predtréningový doplnok je lepší.

Hot Blood je komplexný predtréningový suplement, ktorý je v obľube cvičencov, pretože pomáha zvýšiť napumpovanie, energiu, silu i sústredenie. Ide o veľmi dobrý produkt, ale ešte nepredbiehajme.

Zloženie

Hot Blood ma na prvý pohľad atraktívne zloženie. Jedná dávka obsahuje síce 28 kalórií a 7 gramov sacharidov, čoho sa niekto môže obávať, ale niet na to naozaj dôvod. Neobsahuje cukor ani aspartám. Podstatné sú kreatínová zmes (monohydrát, krealkalín, pyruvirát, citrát, fosfát), aminokyselinová zmes (L-arginín, L-tyrosín, taurín, L-ornitín), antioxidačný komplex (výťažok zo zeleného čaju, výťažok zo semien hrozna, kyselina alfa lipoová) a špeciálna zmes, ktorú tvoria polyméry glukózy, hydrogénfosforečnan draselný, beta-alanín, kofeín (až 300 mg), dve formy L-karnitínu a bioperín. V suplemente nájdete aj vitamín B3, biotín, kyselinu citrónovú, magnézium a sodík.

Článok pokračuje pod reklamou


Rozpustnosť a chuť

S rozpustnosťou v podstate nebol žiaden veľký problém. V šejkri nebol s rozpustnosťou žiaden problém, pri väčšom objeme vody sa premiešal suplement ľahšie. V pohári miešaním lyžičkou sa rozpúšťal horšie, ale stále plne dostačujúco.

Suplement sa dávkuje 30 až 45 minút pred tréningom a môžete ho pridať do 300 až 500 ml vody, čo poskytuje variabilitu aj pre zosilňovania a zoslabovanie chute. Pri menšom množstve vody je výraznejšia. Mali sme k dispozícii príchuť „modrá guarana“, ktorá pripomínala chuť Red Bullu, ktorá nesadne každému. Navyše, bola citeľne umelá. Veľmi pozitívne ohlasy nemajú ani iné príchute.

Účinok

Produkt trochu zaostáva, čo sa týka napumpovania. Bolo ho síce cítiť, ale viacero konkurenčných doplnkov má v tomto smere lepší účinok. Plusom však bolo zvýšenie koncentrácie, ktorá vydržala dosť dlho. A to najlepšie sme si nechali na koniec. Hot Blood bol vynikajúci, čo sa týka zvýšenia sily a energie. Vďaka tomu môžete absolvovať intenzívnejší tréning a aj po ňom nebudete mať chuť odísť z posilňovne. Tento účinok nastúpi pomerne rýchlo, za menej ako polhodinu, a trvá naozaj dlho.

Pri užívaní treba dávať pozor na vysoký obsah kofeínu, ktorý by mohol robiť problémy ľuďom s nízkou citlivosťou na túto zložku. Počas testovania sa však žiadne problémy nevyskytli a čo je podstatné, počas siedmich tréningov sme nemali dojem, že by sa účinky znižovali. Samozrejme, po niekoľkých týždňoch to môže byť iné, ale to je viac-menej bežné.

Balenie a cena

Jednou z výhod produktu je aj jeho dostupná cena v porovnaní s konkurenciou. V porovnaní ceny ku kvalite možno hovoriť o jednom z najlepších produktov v danom segmente na našom trhu.

Produkt je balený vo viacerých alternatívach – škatuľa s 25 dávkami zabalenými v sáčkoch, 300g dóza a 820g dóza, ktorá je cenovo najvýhodnejšia. Dostupné sú aj iné príchode, ako bola naša testované – guarana, pomarančový džús, ružovú limonáda, tropický punč, krvavý pomaranč a pomaranč-maracuja.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Účinok: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****


Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Keď už sme vám odporúčali Pow3rd! 2.0, tak tentokrát nemôžeme neodporúčať Hot Blood 2.0. Ak sa rozhodujete medzi týmito dvoma suplementami, uprednostnili by sme Hot Blood aj napriek jeho horšej chuti, ktorá je však v podstate len vecou vkusu a v tejto kategórii jej veľký význam pripisovať netreba. Ak sa rozhodne akokoľvek, výhodne môžete doplnok kúpiť v e-shope Bestform.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist