SlovakFitness.sk

Suplementy 19. 03. 2014

Recenzia: Hot Blood 2.0 od Scitec Nutrition

ikonka
Po menšej prestávke sme tu opäť s recenziou konkrétneho suplementu. Naposledy sme testovali predtréningový stimulant Pow3rd 2.0 a dnes od rovnakej firmy Scitec Nutrition budeme testovali ďalší doplnok z podobného radu – Hot Blood 2.0. Okrem iného sa aj dozviete, ktorý predtréningový doplnok je lepší.

Hot Blood je komplexný predtréningový suplement, ktorý je v obľube cvičencov, pretože pomáha zvýšiť napumpovanie, energiu, silu i sústredenie. Ide o veľmi dobrý produkt, ale ešte nepredbiehajme.

Zloženie

Hot Blood ma na prvý pohľad atraktívne zloženie. Jedná dávka obsahuje síce 28 kalórií a 7 gramov sacharidov, čoho sa niekto môže obávať, ale niet na to naozaj dôvod. Neobsahuje cukor ani aspartám. Podstatné sú kreatínová zmes (monohydrát, krealkalín, pyruvirát, citrát, fosfát), aminokyselinová zmes (L-arginín, L-tyrosín, taurín, L-ornitín), antioxidačný komplex (výťažok zo zeleného čaju, výťažok zo semien hrozna, kyselina alfa lipoová) a špeciálna zmes, ktorú tvoria polyméry glukózy, hydrogénfosforečnan draselný, beta-alanín, kofeín (až 300 mg), dve formy L-karnitínu a bioperín. V suplemente nájdete aj vitamín B3, biotín, kyselinu citrónovú, magnézium a sodík.

Rozpustnosť a chuť

S rozpustnosťou v podstate nebol žiaden veľký problém. V šejkri nebol s rozpustnosťou žiaden problém, pri väčšom objeme vody sa premiešal suplement ľahšie. V pohári miešaním lyžičkou sa rozpúšťal horšie, ale stále plne dostačujúco.

Suplement sa dávkuje 30 až 45 minút pred tréningom a môžete ho pridať do 300 až 500 ml vody, čo poskytuje variabilitu aj pre zosilňovania a zoslabovanie chute. Pri menšom množstve vody je výraznejšia. Mali sme k dispozícii príchuť „modrá guarana“, ktorá pripomínala chuť Red Bullu, ktorá nesadne každému. Navyše, bola citeľne umelá. Veľmi pozitívne ohlasy nemajú ani iné príchute.

Účinok

Produkt trochu zaostáva, čo sa týka napumpovania. Bolo ho síce cítiť, ale viacero konkurenčných doplnkov má v tomto smere lepší účinok. Plusom však bolo zvýšenie koncentrácie, ktorá vydržala dosť dlho. A to najlepšie sme si nechali na koniec. Hot Blood bol vynikajúci, čo sa týka zvýšenia sily a energie. Vďaka tomu môžete absolvovať intenzívnejší tréning a aj po ňom nebudete mať chuť odísť z posilňovne. Tento účinok nastúpi pomerne rýchlo, za menej ako polhodinu, a trvá naozaj dlho.

Pri užívaní treba dávať pozor na vysoký obsah kofeínu, ktorý by mohol robiť problémy ľuďom s nízkou citlivosťou na túto zložku. Počas testovania sa však žiadne problémy nevyskytli a čo je podstatné, počas siedmich tréningov sme nemali dojem, že by sa účinky znižovali. Samozrejme, po niekoľkých týždňoch to môže byť iné, ale to je viac-menej bežné.

Balenie a cena

Jednou z výhod produktu je aj jeho dostupná cena v porovnaní s konkurenciou. V porovnaní ceny ku kvalite možno hovoriť o jednom z najlepších produktov v danom segmente na našom trhu.

Produkt je balený vo viacerých alternatívach – škatuľa s 25 dávkami zabalenými v sáčkoch, 300g dóza a 820g dóza, ktorá je cenovo najvýhodnejšia. Dostupné sú aj iné príchode, ako bola naša testované – guarana, pomarančový džús, ružovú limonáda, tropický punč, krvavý pomaranč a pomaranč-maracuja.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Účinok: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****


Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Keď už sme vám odporúčali Pow3rd! 2.0, tak tentokrát nemôžeme neodporúčať Hot Blood 2.0. Ak sa rozhodujete medzi týmito dvoma suplementami, uprednostnili by sme Hot Blood aj napriek jeho horšej chuti, ktorá je však v podstate len vecou vkusu a v tejto kategórii jej veľký význam pripisovať netreba. Ak sa rozhodne akokoľvek, výhodne môžete doplnok kúpiť v e-shope Bestform.

Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-je-to-protein-zaklady-pre-zaciatocnikovČo je to proteín? Základy pre začiatočníkovvsetko-o-davkovani-kreatinuVšetko o dávkovaní kreatínu ukoncite-den-spravne-pomoze-k-tomu-aj-kazeinUkončite deň správne. Pomôže k tomu aj kazeínco-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist